Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 1291

Spotkania starostów z województwa co tydzień w formie on-line

Co tydzień w formule on-line będą się spotykali starostowie powiatów z województwa śląskiego. Taką zgodną decyzją rozpoczął się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego w środę, 14 października. Wszystko z powodu zaostrzającej się sytuacji epidemicznej w kraju.

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego co tydzień w formie on-line
Spotkania starostów z województwa co tydzień w formie on-line · fot. Powiat bielski


- Takie spotkania to okazja, żeby porozmawiać jak inni radzą sobie z problemami które dotykają przecież nas wszystkich, ale też wspólne występowanie o ich rozwiązanie w Katowicach czy w Warszawie - mówi Andrzej Płonka, starosta bielski i przewodniczący Konwentu.

O problemach związanych z rosnącą liczbą zakażonych COVID-19 rozmawiali samorządowcy. Zgodnie stwierdzono, że brakuje koordynacji zarządzania kryzysem w województwie. Chodzi m.in. o łóżka dla zakażonych pacjentów. Nie wiadomo też, jak osoby ze skierowaniem na wymaz, które nie mają własnego transportu powinny się dostać do punktu badań. O ból głowy starostów przyprawia przyszłość szpitali powiatowych. Pojawił się pomysł, aby zabiegać o zmianę norm obłożenia lekarzy i pielęgniarek w tych placówkach. Niewiadomą nadal jest kwestia finansowania szpitali w przyszłym roku. W związku z koronawirusem większość jednostek nie wypełni obowiązującego je kontraktu.

Powiaty zmagają się także ze skutkami intensywnych opadów. W części województwa obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Niewesoło sytuacja wygląda m.in. w powiecie raciborskim, gdzie niedawno otwierano z pompą zbiornik retencyjny.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.