Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 943

Automat do bramy skrzydłowej - korzystaj z niej jeszcze wygodniej!

Materiał partnera:

Dzięki specjalnej automatyce bramy wjazdowe można otwierać łatwo, szybko i wygodnie. Tego typu sprzęt może być zamontowany także do bram skrzydłowych.

Bramy skrzydłowe prowadzące na posesje to najbardziej popularne bramy wjazdowe. Są one spotykane w dwóch wariantach, a mianowicie jako bramy z jednym skrzydłem oraz jako bramy dwuskrzydłowe. Skrzydła są wtedy podwieszane na zawiasach umieszczanych na murowanych lub stalowych słupach. Tego typu bramy także mogą współpracować z automatyką bramową. Co wybrać?

Wygodna automatyka do skrzydłowych bram wjazdowych
Chociaż najczęściej automat do bramy montowany jest wraz z modelami przesuwnym, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go także do bram o konstrukcji rozwieralnej. Mogą być one używane do bram mających skrzydła o długości od 2 metrów do nawet 9 metrów!

Główną zaletą takiej właśnie inwestycji jest wygoda. Wówczas wyjazd i wjazd na posesję nie będą wymagały wychodzenia z samochodu. Należy tylko nacisnąć na przycisk umieszczony na bezprzewodowym pilocie, aby otworzyć lub zamknąć bramę z wyprzedzeniem. To niewątpliwie także duża oszczędność czasu.

Aby wyjeżdżanie i wjeżdżanie samochodem było jeszcze łatwiejsze, warto dodatkowo dobrać napęd do bramy garażowej. Wtedy kierowca nie będzie musiał wysiadać z pojazdu w ogóle!

Jak wyglądają napędy do bram skrzydłowych?
W tym przypadku stosowane są odpowiednie siłowniki do bram, które przeznaczone są do obsługi jednego albo dwóch skrzydeł. Siłowniki współpracują wtedy z długimi ramionami. Przy otwarciu bramy siłowniki pociągają za sobą skrzydła i otwierają bramę. Następnie popychają je i zamykają ją.

Automatyka może posiadać także dodatkowe funkcje, na przykład:
  • funkcję wyprzedzania pierwszego skrzydła - stosowane, gdy brama zamykana jest na zakładkę
  • funkcję furtki - pozwala na otwarcie jednego skrzydła
  • funkcję automatycznego zamykania po wyznaczonym czasie
  • funkcję otwierania z kluczyka - polecana w przypadku braku zasilania


Jak dobrać odpowiedni napęd do bramy?
Przy zakupie napędu przeznaczonego do bramy wjazdowej konieczne jest wzięcie pod uwagę szeregu czynników. Właściwie dobrany automat pozwoli wtedy na sprawne działanie bramy skrzydłowej.

Najważniejszymi czynnikami przy doborze automatyki do bram skrzydłowych o konstrukcji rozwiernej są długość skrzydła, jego masa, a także konstrukcja (pełna, ażurowa).

W sprzedaży znajduje się szeroka gama napędów dedykowanych do bram skrzydłowych. W przypadku problemów z doborem najlepszego modelu warto skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie.