czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 października 2020
  • wyświetleń: 1247

Wygodny pokój młodzieżowy - co powinno się w nim znaleźć?

Materiał partnera:

Każdy, kto aranżował pokój dziecięcy wie, jaka kategoria wiekowa jest najbardziej wymagająca. Podczas gdy maluchy nie ingerują we wnętrze, nastolatek ma mnóstwo pomysłów na urządzenie swojego kąta. Jak urządzić pokój i dlaczego warto postawić na łóżka piętrowe młodzieżowe?

Wygodny pokój młodzieżowy - co powinno się w nim znaleźć?


Dla młodego indywidualistyPokoje dziecięce szykuje się dla wygody małego dziecka. Powinny być estetyczne i funkcjonalne. Najczęściej ich wnętrza stanowią odbicie gustu rodziców. Miejsce dla młodzieży powinno podobać się w pierwszej kolejności młodemu użytkownikowi. Gust rodziców staje się mniej ważny, choć nastolatkowi warto podpowiedzieć kilka pomysłów. Jednym z ciekawszych rozwiązań może być łóżko piętrowe młodzieżowe. Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie musi oznaczać mebla dla dwójki osób. Nowoczesne modele idealnie wpisują się w przestrzeń dorastającego indywidualisty. Zapewniając mu zdrowy sen, ale także uporządkowując najważniejsze dla niego przedmioty.

Nowoczesne młodzieżowe łóżka piętroweKlasyczne łóżko piętrowe kojarzy się z meblem, z którego korzystają dwie osoby. To wygodna opcja w przypadku rodzeństwa, które wspólnie dzieli przestrzeń. W pokoju młodzieżowym świetnym rozwiązaniem może być model Double. To dwa, wygodne łóżka z drabinką, prowadzącą na górną kondygnację. Jej szczeble są szerzej rozstawione niż w modelach dla młodszych dzieci. Ciekawym pomysłem jest ustawienie łóżek prostopadle, choć nadal stanowią one jeden mebel. Wolną przestrzeń na dole można zagospodarować, wstawiając do niej np. stolik pod laptopa. Miejsce do nauki to przestrzeń równie ważna, jak ta, przeznaczona na wypoczynek. Powinno być dobrze oświetlone, aby ułatwić pracę bez względu na porę dnia.

Wygodny pokój młodzieżowy - co powinno się w nim znaleźć?


Modułowe meble do mniejszego pokojuAranżacja miejsca dla nastolatka jest znacznie prostsza w przypadku większego metrażu pokoju. Jak zagospodarować przestrzeń, gdy mamy niewiele miejsca? W takim przypadku warto sięgać po modułowe, młodzieżowe łóżko piętrowe. Poza miejscem do spania ma także półki oraz regały. Niektóre modele są wyposażone w szafkę oraz biurko. Całość zajmuje tyle samo miejsca co łóżko jednoosobowe lub niewiele więcej, jeśli biurko lekko odstaje od głównej bryły. Młody użytkownik może liczyć na wygodę, ale także ciekawą estetykę mebli. To propozycje jednokolorowe lub z dodatkowym odcieniem, np. niebieskim. Niektóre modułowe łóżka można wzbogacić o dodatkowe elementy jak wieszana szafka.

Pokój dla nastolatka to nie tylko meble, ale także dodatki. W tym temacie warto zadbać, aby nasza pociecha sama wybierała to, co znajdzie się w jej najbliższym otoczeniu.