Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 1852

Self storage - jak wykorzystać magazyny do wynajęcia?

Materiał partnera:

Samoobsługowe boksy do wynajęcia cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Usługi typu self storage przywędrowały za Wisłę z USA oraz Europy Zachodniej, a ich elastyczność oraz atrakcyjne ceny sprawiły, że szybko zdobyły licznych zwolenników. Obecnie niewielkie magazyny oferuje coraz więcej firm zlokalizowanych w dużych metropoliach oraz na ich obrzeżach. Równie chętnie rezerwują je osoby prywatne, co przedsiębiorstwa. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak można wykorzystać magazyny do wynajęcia.

Self storage - jak wykorzystać magazyny do wynajęcia?


Boksy magazynowe - idealna alternatywa dla piwnicy lub garażuWłaściciele dużych domów jednorodzinnych najczęściej nie mają problemu z przechowywaniem dodatkowych rzeczy, które nie mieszczą się w szafach i schowkach. Zwykle dysponują oni własnymi piwnicami czy przestrzenią na strychu, gdzie mogą wynosić sezonowe akcesoria, narzędzia, których akurat nie używają czy wymieniony na nowy sprzęt lub meble. Osoby mieszkające w blokach często dysponują niewielkim metrażem, a każdy dodatkowy centymetr przestrzeni staje się w ich M na wagę złota. Wiele mieszkań może w ogóle nie posiadać dostępu do piwnic lub komórek lokatorskich bądź przestrzenie te są na tyle niewielkie, że już dawno przestały mieścić rodzinny dobytek gromadzony przez kolejne lata.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą boksy magazynowe. Są to komórki o różnych powierzchniach, które można wynająć na określony okres. Za miesięczny abonament można w ten sposób zyskać dostęp do suchej, czystej i bezpiecznej powierzchni do przechowywania. Niewielkie magazyny do wynajęcia znajdują się w większych obiektach (np. halach), które są podzielone na oddzielne boksy. Każdy boks jest zamykany, a osoba, która go wynajmie otrzymuje wyłączny dostęp do pomieszczenia. Własny kod, klucz lub karta dostępu sprawiają, że boksy magazynowe pozostają do wyłącznej dyspozycji najemcy 24 godziny na dobę (także w niedziele i święta). Obsługa obiektu nie wchodzi do poszczególnych magazynów (wyjątkiem są sytuacje kryzysowe - np. pożar, powódź).

Budynki najczęściej posiadają system alarmowy, często zarządcy obiektów zatrudniają także firmę ochroniarską lub etatowego stróża. Dzięki temu wynajem magazynu gwarantuje całkowite bezpieczeństwo dla przechowywanego mienia. Mieszkańcy Katowic mogą zainteresować się ofertą firmy Róża Rent - magazyny do wynajęcia Katowice, która w branży self storage działa już od 2015 roku. W ofercie dostępne są boksy do wynajęcia już od 1,5 - 2 m2, które doskonale sprawdzą się do użytku prywatnego.

Magazyny do wynajęcia doskonale sprawdzą się do przechowywania sprzętu i akcesoriów wykorzystywanych jedynie sezonowo - np. nart, desek snowboardowych, kajaków, namiotów, rowerów, desek windsurfingowych, akcesoriów biwakowych. Można tutaj wynieść również letnią lub zimową odzież, zabawki lub wyprawkę dziecięcą, wymienione urządzenia AGD lub RTV, meble, dywany, pościel itp. Wiele osób wykorzystuje taką przestrzeń również na książki (poszczególne komórki są suche i ogrzewane, dlatego nie trzeba obawiać się zniszczenia papieru) czy kolekcje kolekcjonerskie. Boksy magazynowe stają się wtedy alternatywą dla własnego garażu, strychu bądź piwnicy.

Self storage - pomysł na to, jak zorganizować przeprowadzkę bez nerwów i stresuBezpieczne boksy magazynowe znacznie ułatwiają przeprowadzkę. Planujesz zakup nowego mieszkania w zupełnie innej okolicy? A może właśnie kończysz budowę domu i czeka Cię bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne w postaci przenosin poza miasto lub wyjeżdżasz na jakiś czas zagranicę, a swoje mieszkanie chcesz na ten czas wynająć? Magazyny do wynajęcia sprawdzą się, gdy musisz opuścić poprzednie lokum jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego. Takie sytuacje często następują, gdy ktoś sprzedaje poprzednie mieszkanie, a pieniądze z takiej transakcji chce przeznaczyć na zakup nowej nieruchomości.

Gdy na jakiś czas planujesz zamieszkać u rodziny lub wynająć niewielkie lokum na kilka miesięcy, boksy do wynajęcia staną się idealnym rozwiązaniem, które rozwiąże problem z dobytkiem. Meble, sprzęty i wyposażenie kuchenne, urządzenia RTV, książki, pościel, ubrania i buty, zabawki raz inne przedmioty możesz bezpiecznie przechować w wynajętym magazynie. Zastanawiasz się, jak zorganizować przeprowadzkę bez nerwów i stresu? Zajrzyj na bloga Róża Rent: https://rozarent.pl/blog/bid-19-jak-zorganizowac-przeprowadzke-bez-nerwow-i-stresu. Znajdziesz tutaj wiele cennych porad, które ułatwią Ci to przedsięwzięcie.

Boksy do wynajęcia - miejsce na Twoją firmowa dokumentacjęWiele firm ma problem z gromadzeniem dokumentacji, którą należy przechowywać. Większe przedsiębiorstwa często wydzielają oddzielne pomieszczenia na archiwum. Obecnie jednak wiele kancelarii, firm konsultingowych i usługowych wynajmuje jedynie niewielkie biura, w których brakuje miejsca na duże ilości segregatorów z umowami, oświadczeniami, kopiami faktur. Dokumentację często należy przechowywać w wersjach papierowych (m.in. na potrzeby kontroli z Urzędu Skarbowego).

Boksy do wynajęcia stają się wtedy wygodnym rozwiązaniem problemu. Najemca otrzymuje wyłączny dostęp do takiego pomieszczenia, dlatego dokumentacja jest prawidłowo zabezpieczona przed dostępem osób trzecich. Przedsiębiorca nie musi obawiać się, że dane trafią w niepowołane miejsce czy firma będzie miała problemy z powodu ich niezabezpieczenia.

Wynajem magazynu na dokumentację coraz częściej znajduje także zainteresowanie wśród przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą w domu. Wiele jednoosobowych firm rejestrowanych jest w wirtualnych biurach, a właściciele z klientami i kontrahentami spotykają się na mieście bądź w wynajętych salach konferencyjnych. W takim przypadku przechowywanie służbowej dokumentacji w niewielkim prywatnym gabinecie (wydzielonym w mieszkaniu) byłoby dość kłopotliwe. Boksy magazynowe można wykorzystać również jako miejsce na zapas artykułów biurowych.

Self storage - tymczasowy magazyn dla sklepu internetowegoWiele sklepów internetowych opiera się na sprawnej logistyce i doskonałym marketingu, a nie rozbudowanym zapleczu. W sprzedaży online ważne jest połączenie szerokiego asortymentu z konkurencyjnymi cenami i szybką wysyłką produktów. Często towar zamawiany jest prosto z hurtowni lub jego wysyłką zajmuje się zewnętrzna firma logistyczna, a własny magazyn dla sklepu internetowego w ogóle nie jest potrzebny.

Czasami właściciele sklepów posiadają niewielki magazyn, ale w sezonie (np. przed wakacjami, Bożym Narodzeniem, Wielkanocą czy rozpoczęciem roku szkolnego) potrzebują więcej miejsca na zamówione palety. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest self storage. Boksy magazynowe do wynajęcia dostępne są 24 godziny na dobę, można bez problemu rozładowywać dostawy i pobierać potrzebny towar. Firmy, oferujące samoobsługowe magazyny do wynajęcia, często umożliwiają wygodne podjazdy samochodom dostawczym, udostępniają wózki widłowe lub zapewniają operatora takiego wózka, co ułatwia całą logistykę przedsięwzięcia. Aby przeczytać więcej na ten temat, przejdź do artykułu: Magazyn dla sklepu internetowego. Znajdziesz tam wskazówki dotyczące elastycznego magazynowania towaru.

Boksy magazynowe - zyskaj miejsce na materiały reklamowePlanujesz zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową? Czeka Cię firmowy event, przedsiębiorstwo bierze udział w ważnych targach branżowych lub organizujesz plenerową imprezę promocyjną? Ulotki, broszury, firmowe katalogi i liczne gadżety reklamowe (np. długopisy, kalendarze, notesy, słodycze z logo, maskotki itp.) wymagają miejsca do przechowywania. Boksy magazynowe do wynajęcia doskonale sprawdzą się wtedy, gdy w siedzibie przedsiębiorstwa brakuje miejsca na tego typu materiały.