Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1929

Bezpłatne badanie oświetlenia pojazdu w naszym mieście!

Artykuł sponsorowany:

Już w ten weekend rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju będzie można sprawdzić stan i ustawienie świateł samochodów.

Kampania prowadzona będzie przez trzy soboty - 24 października, 7 oraz 21 listopada. Do akcji dołączyła czechowicka stacja kontroli pojazdów LONTEX, znajdująca się przy ul. Legionów 88b, na której nieodpłatnie można przebadać oświetlenie. Wykwalifikowani diagności sprawdzą czy obecny stan świateł w pojazdach jest gotowy na niesprzyjające warunki na drodze.

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a zjawiska atmosferyczne znacząco ograniczają widoczność na drodze. Jest to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o stan oświetlenia w pojazdach. Według raportu rocznego Policji z 2019 roku braki w oświetleniu to jeden z najczęściej występujących przyczyn wypadków z powodu niesprawności technicznej pojazdu. W nocy, na drogach nieoświetlonych, w co czwartym wypadku zginął człowiek, dlatego niezwykle ważnym aspektem jest uświadomienie sobie, jak duży i realny wpływ na bezpieczeństwo innych ma poprawne działanie świateł.

LONTEX


OSKP LONTEX zaprasza również do odbycia przeglądu technicznego, a przy tym skorzystania z obecnej akcji promocyjnej "Odbierz upominek za przegląd pojazdu!", gdzie do każdego wykonanego badania Klient otrzymuje zestaw prezentów. OSKP LONTEX w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na wizyty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00 natomiast w soboty od 7:00 do 14:00.

OSKP LONTEX wykonuje przeglądy wszystkich typów pojazdów
OSKP LONTEX wykonuje przeglądy wszystkich typów pojazdów


Nim wyruszymy w trasę pamiętajmy o poprawnie ustawionym oświetleniu, które ma kluczowy wpływ na jakość jazdy i komfort w ruchu drogowym. Nie warto czekać, aż dzień stanie się krótszy - już teraz zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze!

LONTEX


1 https://statystyka.policja.pl/download/20/344365/Wypadkidrogowe2019.pdf