Wiadomości

  • 24 października 2020
  • 25 października 2020
  • wyświetleń: 7613

Piotr Beczała opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN i Onecie

Piotr Beczała to tenor pochodzący z Czechowic-Dziedzic, którego zna każdy fan opery na świecie. Polak na co dzień występuje na deskach Metropolitan Opera, w tym sezonie pojawił się jednak na warszawskiej scenie.

Piotr Beczała opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN i Onecie
Piotr Beczała opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN i Onecie · fot. Dzień dobry TVN


Warszawski Teatr Wielki - Opera Narodowa przygotował dla publiczności wielką niespodziankę. W nowym sezonie miłośnicy muzyki mają okazję usłyszeć i zobaczyć cenionego i utalentowanego tenora, Piotra Beczałę. Artysta na scenie pojawia się w roli Wertera, tytułowego bohatera dzieła Masseneta. Jak przyznał śpiewak, współpraca z polską operą była możliwa ze względu na odwołanie sezonu w Metropolitan Opera, gdzie jesienią Piotr miał otworzyć sezon rolą Radamesa w "Aidzie" oraz wystąpić po raz kolejny w "Rusałce".

- Covid umożliwił mi to, że jestem w Warszawie. Właściwie powinienem być już tydzień po premierze "Aidy" w Metropolitan Opera, ale cały sezon został odwołany. Dowiedziałem się, że premiera Wertera też została przesunięta na październik. Tak od słowa do słowa i mam radość i szczęście zaśpiewać dla warszawskiej publiczności - powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN Piotr Beczała. Wywiad czechowiczanina dla programu śniadaniowego telewizji TVN można obejrzeć tutaj.

- Jest to jedna z ciekawszych inscenizacji - tak z kolei o dramacie muzycznym "Werther" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie mówił w "Rezerwacji" - programie portalu Onet - tenor pochodzący z Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.