Wiadomości

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 2408

Podbeskidzki Ośrodek interwencji Kryzysowej szuka wolontariuszy

Trzeba zrobić zakupy, wyprowadzić psa, wynieść śmieci, odebrać leki, czy pocztę. Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej szuka wolontariuszy. Epidemia koronawirusa przyspieszyła i zamknęła wiele osób w domu. Ludzie chorują, są na kwarantannie, niektórzy boją się wychodzić z mieszkania ze względu na swój wiek lub stan zdrowia. Potrzebują pomocy.

Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej · fot. www.poik.bielsko.pl


Małgorzata Malinowska, szefowa Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej przekonuje, aby w tak trudnym czasie skupiać się na tym co my sami możemy zrobić. Zwykle nie wymaga to większego wysiłku. Bądźmy mili, uczynni i pogodni, uśmiechajmy się do siebie. Jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś odpowiedzialnym człowiekiem, a do tego jesteś mobilny oraz dyspozycyjny w weekendy i święta możesz zostać wolontariuszem. Takich ludzi szuka POIK, zgłaszać można się telefonicznie.

- Jest wiele badań, które dowodzą że pomagając innym uwalniamy w mózgu endorfiny, nazywane "hormonami szczęścia", odczuwamy przyjemność i mamy poczucie budowania relacji - mówi Małgorzata Malinowska i dodaje, że będąc wolontariuszem pomagamy także samemu sobie.

Chętne osoby mogą kontaktować się z Eweliną Marek, pracownikiem socjalnym lub Małgorzatą Malinowską pod numerami telefonów: 33/814-62-21 lub 33/811-99-00.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.