Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • 4 listopada 2020
  • wyświetleń: 1335

Możesz pomóc bezdomnym. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię

Bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych pod numerem telefonu 987 uruchomiło 1 listopada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Pod podanym numerem będzie można otrzymać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

telefon, senior
Możesz pomóc bezdomnym. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię · fot. pixabay.com


Od 1 listopada infolinia będzie funkcjonowała całodobowo. Każdego dnia tygodnia swoim zasięgiem obejmie całe województwo śląskie. Późna jesień i zima to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Dlatego służby apelują do mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, aby informowali o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Wszystko po to, aby czechowicki Ośrodek Pomocy Społecznej oraz straż miejska mogli do nich dotrzeć i udzielić niezbędnej pomocy.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

- Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i starszych. Strażnicy odwiedzają miejsca niezamieszkałe, opuszczone posesje w których najczęściej bezdomni szukają schronienia. Osoby potrzebujące są informowane o wolnych miejscach w noclegowniach oraz schroniskach dla osób bezdomnych.
Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych lub starszych, które ich zdaniem potrzebują pomocy zwłaszcza w okresie zimowym do straży miejskiej, policji lub czechowickiego Ośrodka Pomocy Społecznej
- informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.