Wiadomości

  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 1824

Czym się kierować przy wyborze perfum?

Materiał partnera:

Kobiety od zawsze uwielbiały otaczać się pięknymi zapachami. Już w starożytności, chcąc podkreślić swoją indywidualność, wcierały w swoje ciało różne aromatyczne olejki, powstałe z kwiatów, liści, kory, igieł czy skórek owocowych. W miarę upływu czasu nasze upodobania bardzo się zmieniły - coraz częściej nie trzymamy się jednego zapachu lecz decydujemy się na eksperymenty, a także dobieramy perfumy do pór roku, dni, wieku czy okoliczności. I choć wybór ulubionego pachnidła to kwestia całkowicie indywidualna, warto podczas poszukiwań kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Czym się kierować przy wyborze perfum?


Znajdź nutę bliską Twojemu sercuPrzed wyborem perfum warto zastanowić się, czego tak naprawdę od nich oczekujemy - czy mają one być słodkie i delikatne, orzeźwiające czy może intensywne i orientalne? Dzięki takiemu rozpoznaniu łatwiej będzie nam poruszać się wśród przeróżnych gam zapachowych, a także dobierać nuty, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom. Nuta głowy zawiera aromaty najszybciej wyczuwalne, ale też najbardziej ulotne. Po kilku minutach uwalnia się subtelna nuta serca, która utrzymuje się na skórze dużo dłużej. Natomiast nuta bazowa, pojawiająca się na końcu, jest trwała i bogata w składniki. Bardzo istotne przy zakupie perfum jest niekierowanie się wyłącznie pierwszym wrażeniem oraz zwrócenie uwagi właśnie na aromaty ukryte w podstawie, które, choć niewyczuwalne od razu, pozostają z nami najdłużej.

Starannie dobieraj zapachyAby wybrać idealne perfumy należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pamiętaj, żeby przed sprawdzeniem wybranego zapachu nie aplikować żadnych balsamów ani kremów, aby na skórze wyczuwalny był tylko jeden aromat. Idealną porą na wypróbowanie upatrzonego pachnidła są godziny przedpołudniowe, kiedy nasz węch jest wyostrzony i wrażliwy na otaczające nas wonie. Warto pamiętać również, aby podczas zakupów nie używać więcej niż 3-4 rodzajów perfum. Zbyt wiele wrażeń zmysłowych naraz może nas bowiem przytłoczyć, a pomieszanie zapachów grozi dokonaniem błędnego wyboru. Oczywiście bardzo istotna jest także kwestia doboru najlepszej jakości pachnideł. Do najistotniejszych cech wyróżniających dobre perfumy, oprócz pięknego zapachu, należy trwałość. Wybierając produkty uznanych marek, takich jak Jimmy Choo, zyskujesz pewność, że będziesz mogła cieszyć się ulubionymi aromatami przez cały dzień.

Wybierz swoje idealne perfumyNiezależnie od tego czy preferujesz subtelne kwiatowe połączenia z ostrzejszą nutą korzenną czy też owocowe aromaty z odrobiną orientalnej pikanterii - wśród zapachów Jimmy Choo z pewnością znajdziesz takie, które zachwycą Cię wyrafinowaniem i nie zawiodą Twoich oczekiwań. Perfumy przypadną do gustu zarówno miłośniczkom klasycznych kompozycji, jak i poszukiwaczkom oryginalnych wrażeń zapachowych. Przekonaj się, czym jest kwintesencja elegancji i znajdź perfumy, który uwiodą Twoje zmysły: makeup.pl/brand/26181/.