Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • 10 listopada 2020
  • wyświetleń: 6297

Zespół Szkół Specjalnych nr 4 na razie bez imienia Józefa Michałka

Tydzień temu informowaliśmy, że Ewa Kmiecik-Wronowicz, radna powiatu bielskiego, złożyła interpelację w sprawie nadania imienia Józefa Michałka Zespołowi Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Właśnie pojawiła się odpowiedź starosty powiatu bielskiego w tej sprawie.

zespół szkół specjalnych
Zespół Szkół Specjalnych nr 4 na razie bez nadanego imienia · fot. www.zss4.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 31 października, z wnioskiem o nadanie imienia Józefa Michałka ZSS nr 4 zwrócili się pracownicy KWK "Silesia" oraz mieszkańcy okolicy czechowickiej kopalni. Kilka dni temu pojawiła się odpowiedź Andrzeja Płonki, starosty powiatu bielskiego, na interpelację radnej powiatowej Ewy Kmiecik-Wronowicz w tej sprawie.

- W odpowiedzi na wniosek z 19 października w sprawie nadania imienia Józefa Michałka Zespołowi Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach uprzejmie informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 28 lutego 2019 roku w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, organ prowadzący nadaje imię szkole, a nie zespołowi szkół - czytamy w odpowiedzi Andrzeja Płonki.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.