Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 1003

Implanty zębów. Najpopularniejsze rodzaje protez

Materiał partnera:

Implantologia jest nauka ciągle się rozwijającą, która ma na celu odtworzyć zęby utracone w przypadku urazów, czy też nieprawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Implanty to szansa na zdrowy oraz ładny uśmiech, który dodaje pewności siebie. Jakie rodzaje implantów są najbardziej znane? Czym cechują się implanty zębowe? Czy w Twojej okolicy są eksperci, którzy oferują najlepsze implanty (Świdnica)?

Czym są implanty? Świdnica i jej ofertaImplanty są sztucznymi protezami zębów, których korzenie najczęściej wykonane są z tytanu i zastępują utracony korzeń naturalny. Dobry dentysta pozwoli nam dobrać idealne rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania. Warto podkreślić, że implanty są umieszczane w kości wyrostka zębowego za pomocą wkręcenia. Korona zęba sztucznego ulega zamocowaniu na stałe oraz jest dobierana teksturą i barwą do innych zębów. Co ciekawe, tego typu opcja może zastępować zarówno całe łuki zębowe, jak i pojedyncze zęby. Najlepszą ofertę zabiegową w Świdnicy ma placówka nClinic.

Rodzaje implantów zębowych - tytanowe implanty (Świdnica)Dentysta (Świdnica) wskaże nam, jakie rodzaje implantów zębowych mamy do wyboru. W tym przypadku najczęściej stosowane są tytanowe implanty, które odznaczają się wytrzymałością. Pierwszy raz zostały użyte w Szwecji kilkadziesiąt lat temu przez prekursora w implantologii. Plusem takich implantów jest fakt, że są niezwykle trwałe oraz mogą być stosowane u wielu osób, gdyż nie prowadzą do powstawania skutków ubocznych. Srebrnoszare implanty są wszczepiane w miejsce ubytku, są dyskretne, ale nie całkiem niewidoczne.

Ceramiczne implanty (Świdnica)Drugim popularnym rodzajem implantów stomatologicznych są implanty cyrkonowe, które są nazywane także ceramicznymi. Zwiększają znacząco estetykę uzupełniania braków w uzębieniu, gdyż ich kolorystyka i tekstura jest identyczna z naturalną tkanką budującą zęby. Ponadto, odznaczają się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych (tj. działanie substancji kwaśnych, gorących, zimnych, korozja), zmiany temperatury w otoczeniu oraz cechują się zgodnością biologiczną z naturalną tkanką zębową. Implanty cyrkonowe są niezwykle odporne na ścieranie, co jest kolejną zaletą.

Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic
Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic


Implanty zębowe mogą oczywiście także różnić się od siebie kształtami i wielkościami. Ich korzecnie mogą przybrać kształt cylindra, spirali, czy też śruby, chociaż coraz częściej spotykane są także inne kształty geometryczne. Klasyczne rodzaje implantów mają od d 3,5 do 4,2 mm średnicy, jednak wyróżnić można zarówno mniejsze, jak i większe implanty. Dentysta (Świdnica) pomaga dobrać taki rodzaj i kształt, który najbardziej będzie dopasowany do danego pacjenta.

Jeśli szukasz profesjonalnego stomatologa i liczysz na gwarancję trwałych i solidnych implantów, wybierz nClinic. Skontaktuj się z placówką i umów na wizytę. Eksperci ze Świdnicy doradzą Ci najlepsze rozwiązanie, dopasowane do twoich cech fizycznych.

Znajdziesz nas pod adresem: pl. Grunwaldzki 3/02, 58-100 Świdnica
lub na naszej stronie: nClinic.pl

Źródło: Dentysta i Ortodonta - Świdnica | nClinic