Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 4172

Ponad 650 nowych zakażeń w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej podała w piatek przed południem najnowsze dane na temat sytuacji epidemicznej w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Liczba nowych zakażeń koronawirusem na obszarze kontrolowanym przez bielski Sanepid przekroczyła 650 przypadków.

koronawirus
Ponad 650 nowych zakażeń w Bielsku-Białej i powiecie bielskim · fot. pixabay.com


Jak informuje bielski Sanepid w piątkowym komunikacie, w ciągu ostatniej doby w Bielsku-Białej wykazano 324 nowe zakażenia koronawirusem - w sumie jest ich już 1922. 45 bielszczan jest obecnie hospitalizowanych, 2281 jest poddanych kwarantannie, a 198 pozostaje pod nadzorem epidemiologiczny. Do tej pory zmarło 38 mieszkańców Bielska-Białej, którzy byli zakażeni koronawirusem - w piątek nie wykazano nowych zgonów. Jest również 20 nowych ozdrowieńców.

W powiecie bielskim odnotowano 331 nowych zakażeń koronawirusem - od początku epidemii jest to 2477 przypadków. Obecnie hospitalizowane są 42 osoby z powiatu bielskiego. Zmarło dwóch kolejnych mieszkańców powiatu - w szpitalu w Cieszynie zmarła 82-letnia kobieta, a w Pszczynie 73-letni mężczyzna. 20 osób pokonało COVID-19 - w sumie mamy już 872 ozdrowieńców. 2889 mieszkańców powiatu przebywa w kwarantannie, a 205 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

mp / czecho.pl

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj