Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 5149

Znaczący spadek nowych zakażeń w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

410 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano 11 i 12 listopada na terenie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej.

koronawirus
Spada liczba nowych zakażeń w Bielsku-Białej i powiecie bielskim


Bielski Sanepid poinformował, że w Bielsku-Białej w środę i czwartek, czyli 11 i 12 listopada zanotowano po 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 3307 bielszczan. 49 mieszkańców naszego miasta jest hospitalizowanych, 2370 znajduje się w kwarantannie domowej, a 168 jest pod nadzorem epidemiologicznym. W środę i czwartek zanotowano również kolejnych 79 ozdrowieńców. Niestety, w środę w szpitalach zmarło kolejnych czterech bielszczan zakażonych koronawirusem: w szpitalu w Bystrej zmarli dwa mężczyźni w wieku 88 i 91 lat. Ponadto w szpitalu w Wilkowicach zmarli 89-letni mężczyzna oraz 69-letnia kobieta z Bielska-Białej.

W powiecie bielskim od 11 do 12 listopada zanotowano 210 nowych zakażeń koronawirusem - w środę było to 97 przypadków, a w czwartek - 113. W sumie od początku epidemii w powiecie bielskim zanotowano 3970 zakażeń koronawirusem. 44 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych, 2370 znajduje się w kwarantannie domowej, a 191 jest pod nadzorem epidemiologicznym. W dwa dni przybyło 101 nowych ozdrowieńców. Również w środę zmarło dwoje mieszkańców powiatu bielskiego, którzy byli zakażeni koronawirusem: w szpitalu w Wilkowicach zmarli dwa mężczyźni w wieku 68 i 69 lat.

mp / czecho.pl

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj