czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 6938

"Hot Gastro Challenge" zagościł w Czechowicach-Dziedzicach

Kolejny challenge opanowuje media społecznościowe. Tym razem do akcji wkracza branża gastronomiczna, której przedstawiciele chcą sobie nawzajem pomagać w związku z ograniczeniami dotyczącymi ich funkcjonowania w trakcie epidemii koronawirusa.

Reklama

"Hot Gastro Challenge zagościł w Czechowicach-Dziedzicach
"Hot Gastro Challenge zagościł w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Klaudia Bytom


Inicjatorem zabawy pod hasłem #HotGastroChallenge jest Pasibus, który aktywnie zareagował na apel Burger King Polska dotyczący zamawiania jedzenia u konkurencji i wsparcia w ten sposób gastronomii. - Zasady akcji są bardzo proste - chodzi o zakup jedzenia w innym lokalu gastronomicznym, zamieszczenie w sieci zdjęcia z hasztagiem akcji i nominowanie kolejnych firm do takiego działania. Celem akcji jest wsparcie funkcjonowania lokalnych firm w tym trudnym obecnie czasie - poinformowali portal czecho.pl organizatorzy czechowickiej edycji akcji.

W Czechowicach-Dziedzicach challenge rozpoczęła Restauracja-Pizzeria Irlandia, nominując do zabawy w szczytnym celu pozostałe gastronomie z Czechowic-Dziedzic. - Zachęcamy do wspierania lokalnych biznesów i zamawiania na dowóz lub wynos w czasie pandemii, aby wspomóc miejscowe małe przedsiębiorstwa - podkreślają czechowiccy restauratorzy. W akcji wzięły już udział kolejne punkty gastronomiczne z naszego miasta - między innymi Restauracja-Pizzeria Kalendarium zamówiła obiady w Pizzerii Pigallo.

hot gastro challenge
Restauracja-Pizzeria Kalendarium zamówiła obiady w Pizzerii Pigallo · fot. Restauracja-Pizzeria Kalendarium


Warto również wspomnieć, że od kwietnia na Facebooku istnieje również grupa "Czecho Gastro Razem", skupiająca restauratorów z Czechowic-Dziedzic i okolic. Jej celem jest wpieranie przedsiębiorców z lokalnej branży gastronomicznej. Możemy znaleźć w niej informacje o aktualnych promocjach, daniach dnia czy też innej ofercie gastronomicznej. Do grupy może dołączyć każda z osób posiadająca konto na Facebooku. Pomysłodawcą i założycielem grupy jest czechowicka restauracja "Kalendarium". Grupa dostępna jest tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.