Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 4120

Czechowicki eMDeK w sieci - konkursy, filmy i retransmisje

W czasie epidemii, kiedy nie możemy korzystać z dóbr kultury w sposób tradycyjny, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, poszukując nowych rozwiązań, rozszerza swoją ofertę o działania w internecie i zaprasza do spotkań w sieci, zarówno jako widza, jak i czynnego uczestnika zajęć oraz konkursów. Na stronie internetowej MDK powstała specjalna zakładka "eMDeK w sieci".

komputer, laptop, kawa, online, w sieci
Na stronie internetowej MDK powstała specjalna zakładka "eMDeK w sieci" · fot. pixabay.com


Konkurs fotograficzny "CzechoWIDZĘ"Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "CzechoWIDZĘ".

Do wykonania są fotografie, których tematem przewodnim jest Wasze postrzeganie miejsca, w którym żyjecie - gminy Czechowice-Dziedzice. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie dostępnym na stronie https://mdk.czechowice-dziedzice.pl/w-sieci/konkurs-fotograficzny-czechowidze/. Na najlepsze prace czekają nagrody. Wszelkie załączniki potrzebne do zgłoszenia znajdują się na stronie:
https://mdk.czechowice-dziedzice.pl/w-sieci/konkurs-fotograficzny-czechowidze/Zapraszamy też na konkursowe social media:
Instagram https://www.instagram.com/czechowidze/
Facebook https://www.facebook.com/czechowidze.wsieci

Konkurs recytatorski "Czechostrofy"Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w otwartym konkursie recytatorskim online Czechostrofy - lirycznie i z humorem.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja poezji i recytacji oraz kultury żywego słowa.

Szczegóły w naszym artykule Konkurs Recytatorski Czechostrofy dla dzieci i dorosłych w regulaminie na stronie https://mdk.czechowice-dziedzice.pl/w-sieci/konkurs-recytatorski-czechostrofy/

Cykl "Świat naszych przodków"W czasie pandemii, kiedy zdarza się, że nie możemy kultywować tradycji, które są dla nas ważne, warto przypomnieć sobie o naszym dziedzictwie. Dlatego MDK zaprasza do uczestnictwa w cyklu "Świat naszych przodków", który przybliża nasze lokalne tradycje. Cykl został opracowany na podstawie fragmentów filmu dokumentalnego "Tradycje jesiennego cyklu obrzędowego na terenie naszej gminy" w reżyserii Dagmary Tomiczek. Dokument został zrealizowany w 2014 roku.

Pierwszy odcinek dotyczy obchodów Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Drugi odcinek opowiada o obchodach dnia Świętego Huberta, który przypada na 3 listopada.

Zakładka będzie na bieżąco aktualizowana o kolejne odcinki.

Retransmisja spektaklu "Księżniczka czardasza" w wykonaniu CTM MovimentoZapraszamy do obejrzenia retransmisji spektaklu "Księżniczka czardasza" w wykonaniu CTM Movimento, zarejestrowanego 5 stycznia 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Księżniczka czardasza stanowi największy sukces Emmericha Kálmána. Jest przy tym jednym z najwybitniejszych dzieł II operetki wiedeńskiej. Podkreśla się zręczność kompozytora w tworzeniu efektownych scen świetnie wpisujących się w akcję. Jej nieprzemijająca wartość zdaniem Bernarda Grüna tkwi jednak w tym, że była również odbiciem epoki i jej społeczeństwa: całej przedwojennej ery, pustego światka nocnych lokali, lowelasów i szansonistek, światka, w którym kochanków i metresy zmieniano wraz z każdym programem, z nocy robiono dzień, wzywano notariusza do café chantant, by urzędowo poświadczył przyrzeczenie małżeństwa, a mimo to meldowano się na służbę w swoim pułku.

Twórcy:
reżyseria - Barbara Bielaszczyc
kierownictwo muzyczne - Natalia Firlej
choreografia - Wioleta Waliczek
przygotowanie chóru - Ewelina Stanclik

Akt I:Akt II:Wszystkie wymienione, a także kolejne propozycje znajdziecie na stronie MDK w zakładce eMDeK w sieci: https://mdk.czechowice-dziedzice.pl/mdk-w-sieci/.

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj