Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 3156

Aktualna sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej i powiecie

614 - tyle nowych zakażeń koronawirusem odnotowano od soboty do poniedziałku na terenie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej. Odnotowano również 7 zgonów. Podsumowujemy sytuację epidemiczną w naszym regionie z ostatnich trzech dni.

koronawirus
Aktualna sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej i powiecie


W sobotę, 14 listopada na terenie nadzorowanym przez bielski Sanepid odnotowano 184 zakażenia koronawirusem - 126 w Bielsku-Białej oraz 58 w powiecie bielskim. W sobotę zmarło 7 osób: w szpitalu w Bielsku-Białej 81-letnia kobieta z powiatu bielskiego, 75-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna, 91-letnia kobieta i 83-letnia kobieta z Bielska-Białej, w szpitalu w Żywcu zmarł bielszczanin w wieku 80 lat, a w szpitalu w Cieszynie zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu bielskiego. W sobotę przybyło również 55 ozdrowieńców.

W niedzielę, 15 listopada w Bielsku-Białej zanotowano 92 nowe zakażenia, a w powiecie bielskim - 91. W ostatni dzień tygodnia 11 osób wygrało walkę z COVID-19. W ten dzień nie odnotowano żadnych zgonów.

Ostatniej doby bielski Sanepid odnotował 247 nowych zakażeń koronawirusem na terenie przez siebie nadzorowanym - w stolicy Podbeskidzia było to 117 przypadków, a w powiecie bielskim 130. Nie odnotowano żadnych zgonów osób, którzy byli zakażeni. Przybyło również 43 nowych ozdrowieńców. Według poniedziałkowego raportu PSSE w Bielsku-Białej, obecnie hospitalizowanych jest jest 53 bielszczan oraz 47 mieszkańców powiatu. W kwarantannie domowej przebywają 5323 osoby, a 358 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W sumie od początku epidemii w Bielsku-Białej odnotowano 3842 zakażeń koronawirusem, a w powiecie bielskim - 4417. Od marca zmarło 51 bielszczan oraz 50 mieszkańców powiatu bielskiego, którzy byli zakażeni koronawirusem. Do poniedziałku, 16 listopada odnotowano 2100 ozdrowień - 817 w Bielsku-Białej oraz 1283 w powiecie bielskim.

mp / czecho.pl

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj