czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2007
  • wyświetleń: 3233

Płatne parkowanie w Czechowicach?

Jerzy Durajczyk, przewodniczący komisji polityki społecznej Rady Miejskiej zwrócił się do burmistrza, by ten opracował plan wprowadzenia w centrum Czechowic-Dziedzic opłat za parkowanie pojazdów. Radny propozycję argumentuje tym, że nie zna żadnego innego miasta, w którym za parkowanie samochodu w centrum nie płaci się ani grosza.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej mówił o przepełnionych parkingach, także tych „dzikich”, o tym, że mieszkańcy zmuszeni są parkować pojazdy z daleka od domu, a osoby z dalszych zakątków gminy, chcący załatwić w centrum szybko daną sprawę, przez brak miejsc parkingowych mają to bardzo utrudnione.

Burmistrz Marian Błachut w chwili obecnej nie widzi sensu wprowadzenia w życie pomysłu radnego. – O płatnych parkingach można mówić wtedy, gdy gmina takie parkingi będzie miała w wystarczającej ilości i będzie ich właścicielem. W przypadku, gdy parkingi w większości nie są naszą własnością, to pobieranie od mieszkańców i gości opłat za parkowanie jest bezzasadne. Szczególnie że uzyskane w ten sposób pieniądze trzeba by było przekazać właścicielom terenu pod danym parkingiem – np. powiatowi – argumentuje burmistrz.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.