Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 1720

Czy można zatrudnić software house do tworzenia aplikacji?

Materiał partnera:

Dedykowane programy mogą całkowicie zmienić sposób funkcjonowania firmy. W zależności od Twojego pomysłu, mogą oszczędzić czas Twoich pracowników lub zachwycić klientów swoją innowacyjnością. Jeśli tylko potrafisz wymyślić nową funkcjonalność na swojej stronie biznesowej, możesz mieć pewność, że ktoś potrafi ją zaimplementować. Oczywiście będzie to wymagać umiejętności programowania i odpowiedniej wiedzy technologicznej.

W biznesie liczy się każda przewaga nad konkurencją, jaką możesz mieć. Czy w takim wypadku trzeba koniecznie zatrudniać na stałe zespół najlepszych programistów? Z punktu widzenia ekonomii nie miałoby to najmniejszego sensu. Istnieją wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, którym można powierzyć stworzenie aplikacji, programu czy strony internetowej. W świecie IT takie firmy nazywa się software house od angielskiego słowa określającego oprogramowanie.

Czy software house tworzy aplikacje wyłącznie dla biznesu?Bynajmniej. Zapotrzebowanie B2B pozwoliło przedsiębiorstwom typu software house rozwinąć skrzydła na światowym rynku. W ten sposób powstała jednak szansa także dla pełnych pomysłów indywidualistów. Wiele osób ma w głowie projekt aplikacji, które mogłyby zainteresować potencjalnych użytkowników. Z takim projektem można udać się do specjalistycznej firmy, która będzie w stanie zamienić marzenia w rzeczywistość za pomocą długich linijek kodu.

Czy warto skorzystać z usług firmy programistycznej?Zdecydowanie tak. Dla każdego przedsiębiorstwa współpraca z najwyższej klasy specjalistami na zasadach outsourcingu będzie oznaczać ogromne oszczędności. Zatrudnianie firmy zewnętrznej do realizacji konkretnych celów pozwala także uniknąć bardzo istotnego problemu.

Każdy projekt wymaga konkretnych predyspozycji. Trudno oczekiwać, by właściciele przedsiębiorstw cały czas zmieniali skład swojego zespołu IT. Software house może dobrać fachowców do danego zadania, tworząc w ten sposób ekipę idealną. Tym samym korzystające z ich usług firmy nie muszą samodzielnie prowadzić rekrutacji do projektu.

Dla osób fizycznych jest to z kolei często jedyna szansa na wypuszczenie w świat wartościowego produktu. O ile dobrze wybierzesz software house, możesz mieć pewność, że stworzony program czy aplikacja będzie wysokiej jakości. Odpowiedź na pytanie "czy warto?" powinna w tym przypadku wynikać z chłodnych kalkulacji, w których nieuchronnie trzeba będzie wziąć pod uwagę przyszłe korzyści.

Jak sprawdzić, czy software house spełni Twoje oczekiwania?Przed przystąpieniem do współpracy z konkretną firmą, warto sprawdzić jej dotychczasowe realizacje. Tworzenie programów tylko pozornie wymaga wyłącznie umiejętności typowo ścisłych. Tak naprawdę dobrze stworzona strona, program czy aplikacja powstają również na bazie dokładnego zrozumienia potrzeb klienta. A empatia zdecydowanie należy do kompetencji miękkich.

Dlatego nie musisz znać się na programowaniu, by ocenić pracę programistów zatrudnionych w danym software house. Zerknij w portfolio przedsiębiorstwa. Wejdź na strony, które tam znajdziesz. Zainstaluj kilka aplikacji mobilnych. Zobacz, czy korzystanie z nich jest łatwe i intuicyjne. Taki test pozwoli Ci wyciągnąć bardziej celne wnioski, niż sama lista technologii wykorzystywanych przez firmę, którą chcesz zatrudnić.

Zaufaj także swojej intuicji. Już na etapie pierwszych rozmów można rozpoznać, czy masz do czynienia z fachowcami i pasjonatami. Zwróć uwagę na pytania, które zadaje Ci przedstawiciel danego software house. Czy rzeczywiście pomagają lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania? Czy po spotkaniu masz wrażenie, że wszystko zostało powiedziane? Czy wiesz, jak będzie wyglądać ewentualna współpraca? Znasz koszty?

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania jest twierdząca, możesz śmiało uznać, że to właśnie tej firmie możesz spokojnie powierzyć swój projekt.