Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • 29 listopada 2020
  • wyświetleń: 16056

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy

Epidemia koronawirusa ma negatywny wpływ na działalność kolejnych firm w naszym regionie. Następną spółką, która przez trudną sytuację gospodarczą musi zaprzestać działalności, jest PCC Consumer Products Czechowice S.A., popularnie zwana "Zapałkownią".

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy
Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy · fot. Google Street View


- W dniu 26 listopada 2020 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o likwidacji PCC Consumer Products Czechowice S.A.; decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną Zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19 - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu czecho.pl.

- Kiedy decyzja ta wejdzie w życie przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce (wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie). Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego Zakładu - informuje spółka PCC Consumer Products Czechowice S.A.

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy
Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy · fot. www.matches.com.pl


- W planach jest całkowite zamknięcie i likwidacja fabryki. Właściciel nie podjął jeszcze decyzji co do losów majątku Zakładów, ale prawie pewne jest, że produkcja zapałek w Czechowicach-Dziedzicach nie będzie kontynuowana. Na chwilę obecną nie ma planów sprzedaży aktywów innemu inwestorowi - dowiedzieliśmy się w czechowickim zakładzie.

Spółka została założona w 1919 roku, a pierwsze linie produkcyjne ruszyły w 1921 roku. Czechowickie zapałki są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej, Afryki czy Ameryki Południowej. Zakład został zakupiony od Skarbu Państwa w 2011 roku przez firmę PCC SE z Duisburga w Niemczech. Według danych zawartych na stronie internetowej zakładu, obecnie zatrudnia on 200 pracowników, a jego zdolność produkcyjna to 70 milionów zapałek dziennie.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.