Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • wyświetleń: 767

Jak zabezpieczyć hotel lub apartamentowiec? Wybierz odpowiednie zabezpieczenie!

Materiał partnera:

Jeżeli chcesz zabezpieczyć budynek, w którym będziesz podejmować gości i docelowo ma być miejscem, w którym Twoi goście mają się czuć bezpiecznie i muszą być maksymalnie chronieni przed jakąkolwiek próbą kradzieży. W takim celu trzeba stworzyć odpowiedni klimat do tego, by złodzieje nie czuli się bezkarni. Obowiązkiem jest monitoring, dzięki któremu będziesz mieć podgląd na cały kompleks, jak i warto zainwestować w ochronę, jednak na początek nie jest to tak istotne. W poniższym artykule przedstawimy rozwiązania w instalacji zamków, dzięki którym Twoi goście będą chętniej wracać do Ciebie z powodu bezpieczeństwa, jak i wysokiej jakości usług.

Jak zabezpieczyć hotel lub apartamentowiec? Wybierz odpowiednie zabezpieczenie!


Jaki wybrać zamek do apartamentowcaNa pewno nie ma tak wielkiego wyboru, jak w przypadku zwykłych zamków. Oczywiście, możesz takie wybrać rozwiązanie, ale jednak nie zwiększa to Twojego, jak i bezpieczeństwa gości hotelowych. Polecamy wybrać rozwiązanie, które co prawda nie należy do najtańszych, ale da Ci maksimum bezpieczeństwa, czyli elektroniczny zamek na kartę, który działa za pomocą programatora i oprogramowania. Drzwi otwierane są jak to w takich system zazwyczaj bywa, za pomocą karty. Nie jest to skomplikowane rozwiązanie jeżeli chodzi o montaż, ponieważ to zamek, który się wpuszcza w ten, który już masz zamontowany w drzwiach. Najpierw jednak, żeby takie zastosować w swoim hotelu, to musisz najpierw kupić programator, który już się tutaj pojawił w treści artykułu. Firmy produkujące takie rozwiązanie dają użytkownikom 2 lata gwarancji. By system jednak zadziałał, musisz dodatkowo zakupić oprogramowanie, dzięki któremu zakodujesz karty. Koszt takiego rozwiązania to ok. 2400 zł, natomiast zamek to koszt ok. 850 zł, więc w przypadku zakupienia 20 czy 30 sztuk takiego zamka musisz dysponować dość potężnym zasobem gotówki. Pozostało jeszcze oprogramowanie, które kosztuje 850 zł, jak i karty hotelowe, które można nabyć w cenie 9 zł za sztukę. W zasadzie mamy już skompletowane zabezpieczenie naszego hotelu. Oczywiście, pozostaje jeszcze zakup załącznika energii, do którego wsadza się hotelową kartę by zapaliły się światła, a to kolejny koszt w postaci 240 zł.

Pozostaje jedno pytanie, co się stanie gdy technologia zawiedzie i jak się wtedy otworzy drzwi? Nie przejmuj się! Drzwi można awaryjnie otworzyć za pomocą zamka mechanicznego, który jest dołączany do zestawu.

Jak pokazuje nasz artykuł, całe rozwiązanie nie należy do najtańszych, jednak inwestycja w hotel średniej wielkości wymaga nakładów finansowych i z całą pewnością jest to opcja, która zapewni bezpieczeństwo Twojej inwestycji.