Wiadomości

  • 29 listopada 2020
  • wyświetleń: 1806

Poznaj aluminiowe drzwi przesuwne nowej generacji

Materiał partnera:

Zachwycający design, wysokie parametry termoizolacyjne i przystępna cena - niemożliwe? Poznajcie więc aluminiowe drzwi przesuwne Reveal Slide od firmy OknoPlus. Podnoszono-przesuwna konstrukcja została zaprojektowana w duchu najświeższych trendów w architekturze, zacierając granicę między wnętrzem, a światem na zewnątrz. Smukłe profile ram i skrzydeł pozwalają zmaksymalizować powierzchnię tafli szkła dostarczając do pomieszczenia jeszcze więcej światła. A to zaledwie początek zalet nowego produktu.

Aluminiowe konstrukcje przesuwne cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na ich praktyczne zastosowanie w wyjściach na taras lub balkon. W przypadku tych rozwiązań forma zdecydowanie powinna podążać za funkcją. Przeszklone drzwi przesuwne Reveal Slide nie tylko doskonale się prezentują, lecz także odznaczają się wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wszystko za sprawą połączenia nowatorskiego profilu Decalu w technologii So Easy i najlepszych obecnie na rynku szyb ECLAZ, wykorzystujących szło niskoemisyjne nowej generacji. Neutralność transmisji i odbicia światła uzyskana w tafli szkła to w efekcie więcej światła naturalnego, które można porównać ze zwiększeniem powierzchni przeszklenia aż o 8%. Gdy parametry te połączymy z faktem, że Reveal Slide wyróżnia się na tle innych systemów przesuwnych bardzo wąskimi profilami przesuwnej konstrukcji aluminiowej (całkowita widoczna szerokość ruchomego słupka wynosi zaledwie 73 mm), to efekt po montażu produktu jest naprawdę imponujący. Nie tylko wizualnie zacierają się różnice między wnętrzem pomieszczenia, a np. tarasem, lecz także powierzchnia wewnątrz jest doświetlona jak nigdy dotąd. Dostęp do naturalnego światła to nie tylko niższe rachunki za prąd. Jest on bezcenny, jeśli chodzi o wpływ promieni słonecznych na nasze zdrowie i samopoczucie.

Konstrukcje przesuwne Reveal Slide OknoPlus


Jak drzwi przesuwne przybliżą Cię do natury?Wyraźnym trendem w budownictwie jednorodzinnym są próby wizualnego wprowadzenia "ogrodu do salonu", czyli uzyskanie optycznego wrażenia dostępu do większej zielonej przestrzeni. Charakterystyczne, duże przeszklenia w oknach i aluminiowych drzwiach tarasowych wyraźnie pomagają w uzyskaniu tego efektu. Przeszklone konstrukcje przesuwne Reveal Slide zyskują w tej kwestie kolejną przewagę nad konkurencją poprzez zastosowanie progu zrównanego z podłogą. Na pierwszy rzut oka nie jest to duża innowacja, a jednak to detale i sposób wykończenia często odróżniają produkty wysokiej jakości od tych zupełnie przeciętnych. Poza smukłymi profilami, imponującą wielkością samej tafli szkła oraz przeziernymi szybami, zrównany z podłogą próg aluminiowej konstrukcji przesuwnej dopełnia wizualnej całości, integrując wnętrza z zewnętrzem. Poza efektem estetycznym jest on również rozwiązaniem wygodnym i praktycznym. Pomaga zachować czystość w pomieszczeniu poprzez możliwość łatwiejszego wymiecenia kurzu, drobinek ziemi lub piasku oraz minimalizuje nieporządne potknięcia, uwalniając nas od stałego patrzenia pod nogi.

Komfort cieplny, akustyczny, użytkowy...Drzwi przesuwne aluminiowe Reveal Slide zostały opracowane i wykonane na bazie pakietów szybowych o wysokim współczynniku przenikania światła (77%) oraz termoizolacyjności. Konstrukcję wzbogacono także o dodatkowy system uszczelek. Całość ma niebagatelny wpływ na komfort termiczny w pomieszczeniu zarówno zimą (niższe starty ciepła), jak i latem (mniejszy transfer nagrzanego powietrza z zewnętrz). Ponadto, zastosowana izolacja zarówno na poziomie tafli szkła, uszczelek i profilu konstrukcji, w połączeniu z poprawnym montażem, zapewni domownikom tak pożądany w dzisiejszych czasach komfort akustyczny. Szczelność całej konstrukcji przesuwnej docenią szczególnie osoby, których posesja znajduje się blisko hałaśliwej ulicy. Przejeżdżające za ogrodzeniem pojazdy przestaną mieć znaczenie, gdy tylko zamkniemy drzwi. O wygodzie korzystania z produktu Reveal Slide firmy OknoPlus decydują również "wydajne" podnoszono-przesuwne okucia, które swobodnie przenoszą nawet ciężkie (ważące do 400 kg) skrzydła. Dzięki temu - niezależnie od gabarytów okna/drzwi tarasowych - ich obsługa zawsze jest łatwa i płynna.