Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 2972

Od dzisiaj osocze można oddać również w Bielsku-Białej

Dla wszystkich osób, które są ozdrowieńcami z koronawirusa i chcą oddać swoje osocze mamy dobrą wiadomość - od dzisiaj można zrobić to również w Bielsku-Białej. Wcześniej pacjenci, którzy chcieli oddać osocze, musieli jechać do placówki RCKiK w Katowicach.

Osocze krwi
Osocze krwi · fot. www.krwiodawcy.org


Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, od dzisiaj osocze można oddawać w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Wyspiańskiego 21 w Bielsku-Białej. - Chorowałeś na COVID-19 i jesteś już zdrowy? Skontaktuj się z i oddaj osocze! Może ono wspomóc leczenie innych chorych, a nawet uratować im życie - z takim apelem do mieszkańców województwa śląskiego, w tym i do czechowiczan, zwrócili się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz urzędu wojewódzkiego.

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat po przechorowaniu COVID-19, dysponujące pozytywnym wynikiem wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanego metodą PCR po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub zakończenia izolacji i po zakończonym leczeniu, a także po bezobjawowym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 z pozytywnym wynikiem badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania. Jak informuje Oddział Terenowy RCKiK, osocze w bielskiej placówce jest pobierane z krwi pełnej co powoduje, że cała procedura trwa około 10 minut.

Więcej o oddawaniu osocza portal czecho.pl pisał tutaj. Ozdrowieńcom, którzy zdecydują się podzielić tym cennym płynem, przysługuje szereg przywilejów, o czym nasz portal pisał tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj