czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 2307

Tani leasing samochodu - nadal najlepszy sposób na auto?

Materiał partnera:

Popularność leasingu jako formy finansowania zakupu samochodu rośnie z roku na rok. O ile problemy spowodowane pandemią Covid dość mocno odbiły się na branży leasingowej i sprzedaży samochodów, to wpływ ten był raczej przejściowy. Mimo obaw o przyszłość, przedsiębiorcy nadal chętnie wybierają leasing jako formę finansowania samochodów. Z resztą nie tylko przedsiębiorcy ponieważ coraz popularniejszy staje się również leasing konsumencki - czyli leasing na osobę prywatną. Jednak nadal najczęściej w ten sposób kupuje się auta firmowe.

Tani leasing z dobrze dobraną ofertą może okazać się zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem pozwalającym kupić nowy samochód na firmę. Zakładając oczywiście korzyści podatkowe z uwzględnienia leasingu w kosztach przedsiębiorstwa. W firmach, które nie generują zysku, a koszty przewyższają przychody stosowane leasingu nie przyniesie korzyści w postaci odliczeń od podatku w wyniku nowo powstałego systematycznego kosztu raty leasingu, która w zasadzie poprawnie określana jest jako czynsz leasingowy. Dodatkowo w naszym kraju rząd wprowadził sporo ograniczeń dotyczących leasingu samochodów, a także nałożył dodatkowe obowiązki na osoby chcące w pełni odliczać leasing na samochód w kosztach i rozliczaniu VAT oraz podatku dochodowego. Mimo tych utrudnień samochody nadal bardzo często finansowane są w formie auto leasingu.

Linkhouse


Ostatnio dość intensywnie forsowany przez banki i inne firmy jest najem długoterminowy samochodów osobowych. Tego rodzaju rozwiązania opłacalne są w dużych firmach ze sporą flotą samochodów. W przypadku małych firm i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą leasing jest najczęściej sposobem zakupu nowego auta. Dlatego zwykle decydują się oni na auto leasing, a nie na najem długoterminowy.

Leasing może być najlepszą formą finansowania auta. Kluczowe jest jednak znalezienie taniej oferty. Każdy przypadek leasingu należy rozpatrywać indywidualnie. Proces szukania ofert dość ciekawie został przedstawiony w artykule opisujący gdzie znaleźć najlepszy tani leasing: Auto Leasing na Samochód... (tekst źródłowy: https://antyhaczyk.blogspot.com) Najlepszy leasing niekoniecznie będzie najtańszym z możliwych. Przy wyborze oferty należy bowiem uwzględnić wiele czynników. Między innymi:

1.Wszelkie opłaty stałe i pozostałe prowizje
2.Koszt ubezpieczenia AC, OC - leasing wymaga zawsze pełnego pakietu - można wybrać własnego ubezpieczyciela, ale za to leasing potrąca dość wysoką opłatę
3.Elastyczność i opinie o danej firmie leasingowej

Gdy już mamy upatrzony leasing przechodzimy do negocjacji.W tym celu musimy posiadać kilka ofert, które można dość łatwo uzyskać wysyłając formularze kontaktowe na stronach banków i firm leasingowych i prosząc po kontakcie o przygotowanie oferty dla wybranego przez nas samochodu. Listę dobrych leasingów można znaleźć w tym artykule: Najlepszy Tani Leasing ... https://www.eit-centrum.waw.pl

Gdy już mamy oferty, to wybieramy najtańszą jaką udało nam się otrzymać i wysyłamy do tej firmy, z której usług chcemy skorzystać - chociażby ze względu na dobre opinie lub niskie opłaty. Wybrany leasingodawca prawdopodobnie przygotuje nam kontrofertę.

Dobrym rozwiązaniem może też okazać się skorzystanie z usług brokera leasingu, bo tego typu firmy porównują oferty wielu banków i firm leasingowych i wybierają najtańszą i najlepszą dostosowaną do potrzeb klienta. Dość popularny ostatnio stał się WezLeasing - to broker internetowy, a także MyLease, czy Carsmile - ten ostatni specjalizuje się w najmie długoterminowym, ale zajmują się również leasingiem.

Wśród banków trudno określić najlepszy leasing, bo oferty są bardzo zróżnicowane, podobnie jak i opinie o bankach. Do popularnych leasingów można na pewno zaliczyć EFL banku Credit Agricole, PKO Leasing, Santander, który zastąpił BZ WBK (Santander Consumer Multirent to oddzielna spółka), ING Lease, Millennium, Idea Getin Leasing itp.

Linkhouse


Warto poprosić o przygotowanie oferty chociaż kilka firm / banków. Nic to nie kosztuje, a będziemy mieć porównanie. Najlepszą otrzymaną ofertę leasingu na nasz samochód (z której możemy, ale absolutnie nie musimy skorzystać) można wykorzystać w negocjacjach z innym leasingiem. Różnice bywają całkiem spore, a przecież w przypadku zakupu auta w grę wchodzą dość poważne pieniądze, także warto nieco się wysilić i sprawdzić kilka opcji.