czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1147

Rolety rzymskie idealnie dopasowane do wnętrza

Materiał partnera:

Rolety stanowią alternatywę dla firanek i zasłon, które ograniczają dostęp światła słonecznego i gromadzą kurz. Dzięki roletom w ciagu dnia można ochronić się przed nadmiarem słońca, a nocą - przed światłem ulicznych latarni, utrudniających zasypianie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem rolet rzymskich, sprawdź, jak dobrać odpowiednią tkaninę do ich wykonania.

1. Rolety rzymskie idealne do sypialni lub salonu
2. Tkanina dopasowana do stylu wnętrza


Rolety rzymskie należą do grupy najczęściej montowanych osłon okiennych. Są praktyczne, efektywne i stylowe. Bez trudu dopasuje się je zarówno do dużych okien w kamienicach, jak i mniejszych otworów okiennych w mieszkaniach w blokach. Jeśli chcesz zamówić rolety rzymskie, sprawdź, jak dopasować tkaninę do ich wykonania do Twoich preferencji.

Rolety rzymskie idealne do sypialni lub salonuAtutem rolet rzymskich jest efektowne układanie po złożeniu i prosty mechanizm rozkładania. Tkanina miękko zwija się w eleganckie fałdy, które stanowią stylową ozdobę pomieszczenia. Dzięki temu rolety tego typu świetnie sprawdzają się w sypialniach lub salonach. Sypialnia za ich pomocą zmienia się w romantyczną, ciepłą przestrzeń, w której można zapomnieć o troskach i wypocząć przed kolejnym dniem. W salonie rolety rzymskie dodają przytulności, dlatego nowoczesny pokój dzienny zachęca do wypoczynku wraz z przyjaciółmi i rodziną.

Tkanina dopasowana do stylu wnętrzaDopasowanie rodzaju i koloru tkaniny na rolety rzymskie do konkretnego wnętrza jest proste. Wystarczy skorzystać z próbek tkanin, które producent rolet bezpłatnie dostarczy do klienta. Próbki materiałów można zamówić w dowolnej liczbie, jednak już 10-15 wzorników umożliwia znalezienie wymarzonej tkaniny do zaciemniania okien.

W celu dobrania optymalnego materiału do wykonania rolet powinno się zwrócić uwagę nie tylko na kolor. Równie ważna jest struktura i grubość tkaniny. To od niej zależy stopień zaciemnienia pomieszczenia. Tkaninę warto przyłożyć do okna, by sprawdzić, w jaki sposób przepływają przez nią promienie słoneczne i światło ulicznych latarni. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na to, jak dany materiał komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji pomieszczenia. Nie wszystkie próbki wyglądają tak samo na ekranie komputera, w sklepie i w domu. Często zdarza się, że różne typy oświetlenia oraz inne otoczenie sprawiają, że ten sam materiał wygląda jak dwa odmienne wzorniki. Z tego powodu zawsze warto skorzystać z próbki, by optymalnie dobrać materiał na rolety rzymskie.