czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 970

Dźwignia na bitcoinie - na czym polega i jak grać?

Materiał partnera:

Zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie nie tylko na giełdach, ale również zakupach internetowych czy w przypadku wykonywania przelewu wymagającego przewalutowania. Do dziś wciąż na pierwszym miejscu pozostaje bitcoin, zarówno pod względem opłacalności inwestycji, jak i również przejrzystości samego systemu walutowego. Jak rozpocząć swoją przygodę na giełdzie kryptowalut? Przede wszystkim trzeba poznać podstawowe mechanizmy rządzące platformami, jak na przykład handel z dźwignią.

Dźwignia na bitcoinie - na czym polega i jak grać?


Handel dźwignią w praktyceDla osób, które nigdy nie miały styczności ze światem giełdy i finansów, pojęcie dźwigni, potocznie nazywanej "lewarem" może wydać się problematyczne. Nie jest to jednak takie skomplikowane i najłatwiej porównać to do pożyczania czy konkretniej - kredytu. Sama dźwignia umożliwia nam obracanie większym kapitałem, co analogicznie przekłada się na możliwość osiągnięcia zysku znacznie szybciej.

Najlepiej przedstawić zasady działania tego mechanizmu na przykładzie. Powiedzmy, że posiadasz 10 BTC, a chciałbyś bardzo szybko pomnożyć kapitał. Dźwignia to nic innego, jak po prostu "pomnożenie" posiadanej przez Ciebie kryptowaluty, w tendencji i na zasadach zależnych od konkretnej giełdy. Przyjmijmy, że stawka wynosi 10:1, a to oznacza zarządzanie już nie 10, a 100 BTC.

Warto wspomnieć również o giełdzie spadkowej, czyli zarabianiu na malejącej wartości kryptowaluty. Model ten może być już znany osobom zaznajomionym z klasycznymi giełdami brokerskimi, a polega to po prostu na typowaniu tendencji spadkowej, w przeciwieństwie do standardowego typowania w górę.

Oczywiście służy to osiągnięciom dużo większych zysków w znacznie krótszym czasie, jednak decydując się na użycie dźwigni, warto wykorzystać do tego celu przekonujące platformy kryptowalut, które od wielu lat zajmują topowe rankingu na naszym rynku.

Jak i gdzie zacząć inwestować?Najpopularniejszym serwisem, jest oczywiście amerykański BitMex, gdzie można handlować instrumentami pochodnymi walut internetowych, jednak bilans kursu i jego wąchania zostają tutaj w pełni oddane. Jeśli nigdy nie miałeś styczności z rynkiem kryptowalut, warto zacząć właśnie od tej platformy, gdyż jest ona bardzo przejrzysta i istnieje małe ryzyko potknięcia.

Dla bardziej doświadczonych inwestorów polecamy zapoznanie się z giełdą Binance Futures. W tym przypadku maksymalna do osiągnięcia dźwignia wynosi 125:1 w przypadku bitcoina i 20:1 dla pozostałych kryptowalut. Jednak pamiętajmy, żeby zbytnio nie obciążać lewara, gdyż nie tylko zyski, ale również straty mogą okazać się większe.

Nie można zapominać, że kryptowaluty to dość pewna przyszłość dla klasycznych form płatniczych. Już dzisiaj trwają dyskusję, nad wdrożeniem waluty globalnej i na ten moment najwięcej typowań skierowanych jest w stronę bitcoina. Aktualnie są to oczywiście tylko spekulacje, jednak sam wzrost zainteresowania rynkiem walut internetowych wśród brokerów i inwestorów, świadczy dobitnie o ich opłacalności.