czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3886

Prace w ogrodzie sensorycznym na finiszu: trwa sadzenie roślin

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Prace nad ogrodem edukacyjno-sensorycznym przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach są na finiszu. Wszystkie roboty budowlane są już zakończone. Trwa nasadzanie drzewek i krzewów. Rośliny w ogrodzie przy czechowickim MDK sadzą ogrodnicy z Krakowa.

Reklama

Nasadzenia drzew i krzewów w Ogrodzie edukacyjno-sensorycznym - 04.12.2020 · fot. Ewa Bolek z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic


Miejsce będzie nawiązywać do przemysłowego charakteru miasta i jego historii. Połączy kulturę z naturą, ma uczyć poprzez zabawę, integrując i łącząc pokolenia. Będą tu nawierzchnie z kostki brukowej bez fazy, nawierzchnie mineralno-żywiczne oraz nawierzchnie sensoryczne stymulujące swoją fakturą.

Znajdziemy tu elementy małej architektury tj. wagony towarowe, tory i budkę dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne wraz tyflografikami.

Ogród powstaje w ramach projektu "Muzea otwarte, który ma na celu rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" i jest współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj