czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3130

Strażnicy miejscy ukarali sprawcę zanieczyszczenia ulicy Waryńskiego

Problem zanieczyszczania błotem ulic w Zabrzegu, w tym Waryńskiego czy też Miliardowickiej na wysokości stacji PKP, trwa od kilku miesięcy. W miniony piątek, 4 grudnia jednego ze sprawców ubłocenia dróg ukarali czechowiccy strażnicy miejscy.

Reklama

Strażnicy miejscy ukarali sprawcę zanieczyszczenia ulicy Waryńskiego
Strażnicy miejscy ukarali sprawcę zanieczyszczenia ulicy Waryńskiego · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do interwencji funkcjonariuszy czechowickich strażników miejskich doszło na ulicy Waryńskiego. - Ciężarówka wyjeżdżała z placu budowy z zabrudzonymi kołami czym zanieczyściła część jezdni publicznej. Kierujący udał się na inny plac budowy po załadunek, gdzie został wylegitymowany z uwagi na popełnione wykroczenie z artykułu 91 kodeksu wykroczeń. Jak się okazało był to obywatel Ukrainy, który przyjął mandat karny gotówkowy. Kierujący po rozmowie z kierownikiem budowy wstrzymał na ten dzień prace wyjazdowe na budowie - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

O czym mówi artykuł 91 KW? - Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany - czytamy w Dzienniku Ustaw.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.