czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 577

5 rzeczy świadczących o dobrym wyborze pracodawcy

Materiał partnera:

A tym artykule odpowiemy na ważne pytanie - po czym poznać, że firma u której starasz się o stanowisko będzie odpowiednia dla Ciebie? Omówimy aż 5 rzeczy, dzięki którym sprawdzisz, czy Twoja nowa firma będzie dobrym miejscem do pracy.

5 rzeczy świadczących o dobrym wyborze pracodawcy


Podczas poszukiwań swojej nowej, wymarzonej pracy zapewne często zastanawiasz się, która firma będzie odpowiednia dla Ciebie. Jest to całkowicie normalne. Wybór nowej pracy to ważne i odpowiedzialne zadanie. Przecież każdy z nas chce robić to co lubi.

Zapoznanie się z poniższymi informacjami pozwoli Ci między innymi zagwarantować sobie, że na nowym stanowisku będziesz mógł:

  • miło spędzać czas w pracy,
  • otaczać się pozytywnymi osobami,
  • mieć motywację do działania.


Skąd brać informacje o pracodawcy?Poniżej przedstawiamy listę 5 porad, jak szukać informacji o pracodawcy, by sprawdzić czy nowa firma będzie odpowiednia dla Ciebie.

1. Stanowisko pracyDowiedz się czy zakres obowiązków na Twoim nowym stanowisku będzie Ci odpowiadać. Koniecznie zapytaj szefa, jakie zadania będą na Twojej głowie. Zastanów się czy chcesz się tym w trudnić. Często nazwa stanowiska nie do końca pokrywa się z funkcjami i zadaniami jakie będzie pełnić nowy pracownik. Warto więc szczegółowo dowiedzieć się coś więcej o swoich przyszłych obowiązkach.

2. Opinie i komentarze na rynku pracyOpinie pracowników o pracodawcach są podstawowym źródłem informacji o Twojej przyszłej firmie. Na ich podstawie można dowiedzieć się jak traktowani są pracownicy oraz czy zadania pokrywają się z umownymi warunkami. Opinie pracowników to kopalnia wiedzy o firmach. Tego typu informacje można bez problemu wyszukać w Internecie. Wpisując nazwę firmy z dopiskiem "opinie o pracy". Na podstawie tych informacji dowiemy się czego można spodziewać się na przykład po nowym kierowniku.

5 rzeczy świadczących o dobrym wyborze pracodawcy


3. Rankingi pracodawcówBy sprawdzić na jakim poziomie nasza firma świadczy swoje usługi warto prześledzić rankingi pracodawców. Dzięki nim dowiemy się jakie nagrody otrzymała oraz jaką pozycję zajmuje w rankingach branżowych.

4. Profile w mediach społecznościowychPrześledź poczynania firmy w internecie. Sprawdź czy ma się czym pochwalić, sprawdź co pisze o sobie. Większość przedsiębiorstw prowadzi profile na mediach społecznościowych na przykład Facebook czy Twitter. Na ich podstawie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o sytuacji w firmie, a przy okazji sprawdzić opinie pracowników i komentarze na profilu.

5. Strona wwwPrześledź informację o firmie na jej stronie internetowej. Zobacz jak wygląda organizacja pracy. Sprawdź co piszą o swoich pracownikach. Zobacz opinie o pracownikach. Często zdarza się, że na witrynie internetowej są umieszczone informacje o kadrze oraz krótki opis każdej osoby.

Podsumowanie poszukiwańKażdy ceniony pracodawca, począwszy od sieci sklepów Clar System, aż po wielkie koncerny typu Credit Agricole Bank dba o wszystkie z powyższych aspektów.

Jeśli aplikujesz na stanowisko w znanej firmie na rynku, to bez problemu znajdziesz komplet tych informacji w sieci. Każda warta uwagi firma powinna posiadać nienaganną opinię na rynku oraz pozytywnie zwiastować dla każdego z powyższych podpunktów. Jeśli tak jest, to warto spróbować swoich sił właśnie tam!