czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • 10 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3540

Wykolejenie wagonów towarowych. Ruch na odc. Suszec-Żory wróci 13 XII

Są zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Żory - Suszec (linia kolejowa Pszczyna - Rybnik). Z wtorku na środę około północy na terenie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej wykoleiły się wagony towarowe.

Reklama

Komunikat PKP PLK z 10 grudniaNon-stop pracuje zespół techniczny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wyposażony w sprzęt, m.in. pociąg sieciowy i podbijarkę torową. Zaangażowana jest maksymalna liczba ludzi i sprzętu, aby sprawnie i jak najszybciej przywrócić ruch pociągów.

Po wykolejeniu pociągu towarowego, jakie miało miejsce na terenie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, doszło do uszkodzenia torów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Pszczyna - Rybnik. Po usunięciu wagonów z toru, usterki są usuwane. Do wykonania jest odbudowa toru, podtorza i sieci trakcyjnej. W związku z zakresem prac, planuje się przywrócenie ruchu pociągów między stacjami Żory i Suszec w niedzielę.

Ruch kolejowy pomiędzy stacjami Żory i Suszec został wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Żory - Suszec. Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną od Pszczyny przez Zabrzeg Czarnolesie, Chybie do Żor. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Żory - Suszec (linia kolejowa Pszczyna - Rybnik) wynikają ze zdarzenia, do jakiego doszło w nocy z wtorku na środę na terenie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, gdzie wykoleiły się wagony towarowe. Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony.


Komunikat PKP PLK z 9 grudniaWykolejenie spowodowało uszkodzenie torów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Pszczyna - Rybnik. Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy naprawie toru.

Ruch kolejowy pomiędzy stacjami Żory i Suszec został wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową za 8 pociągów na odcinku Żory - Suszec. Pociągi PKP Intercity (4 pociągi) kierowane są na trasę zmienioną od Pszczyny przez Zabrzeg Czarnolesie, Chybie do Żor.

Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Planuje się przywrócenie ruchu pociągów w piątek, 11 grudnia.

BM / czecho.pl

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.