Wiadomości

  • 10 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 8509

5 mln zł dotacji na dostosowanie budynku dla szkoły specjalnej

5 mln zł na adaptację budynku pod potrzeby szkoły specjalnej i warsztatów terapii zajęciowej w Czechowicach-Dziedzicach pozyskało Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Dofinansowanie, w wysokości 100 % pochodzi z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego.

5 mln zł dotacji na dostosowanie budynku dla szkoły specjalnej
5 mln zł dotacji na dostosowanie budynku dla szkoły specjalnej · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Skorzystają nasi uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 oraz absolwenci tej placówki. Celem jest codzienna rehabilitacja osób niepełnosprawnych oraz dostosowanie pracy z podopiecznymi do warunków panującej pandemii COVID-19, chociażby poprzez tworzenie mniej licznych grup - cieszy się Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę.

Chodzi o budynek dawnego Domu Kultury SILESIA, zlokalizowany naprzeciwko szkoły. Kiedyś działało tam kino, jest sala widowiskowa. Obiekt, przy okazji termomodernizacji ZSS został ocieplony, zyskał nową elewację. Dzięki środkom unijnym w części budynku powstały nowoczesne warsztaty dla uczniów. Niestety, część przestrzeni nie jest wykorzystywana. Stąd pomysł zagospodarowania tej przestrzeni przez szkołę i stowarzyszenie FELICITAS, które prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Plan jest, ale konieczna jest adaptacja budynku: wymiana instalacji, likwidacja barier architektonicznych, budowa pomieszczeń, wyposażenie w windę itd.

- W planach jest utworzenie m.in. biblioteki szkolnej oraz pracowni: teatralnej, muzycznej czy pracowni rozwoju zawodowego. Na scenie będą odbywały się próby, a potem występy dla zaproszonych gości - mówi Dorota Nikiel z bielskiego starostwa.

W planach jest także prezentacja filmów, realizowanych przez uczestników pracowni komputerowo-fotograficznej, czy inicjowanie projektów do których będą zapraszane inne osoby niepełnosprawne.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.