czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1291

Wózek narzędziowy - praktyczny niezbędnik każdego warsztatu

Materiał partnera:

Kto był kiedykolwiek w warsztacie samochodowym, serwisie napraw itp. przyzna, iż tym, co rzuca się w oczy jest mnóstwo narzędzi, które zajmują często całe regały. Porządek w warsztacie to nie tylko kwestia estetyki, ale ułatwienie pracy. Dostęp do uporządkowanych narzędzi zapewnia komfort wszystkim pracującym w danym miejscu osobom. W poniższym tekście postaramy się wskazać zalety wózków, szaf i stołów warsztatowych.

Wózek narzędziowyWózek warsztatowy bez wyposażenia to absolutny niezbędnik każdego, nawet najmniejszego warsztatu. Dzięki swojej mobilności zapewnia ergonomię pracy. Solidna konstrukcja sprawia, że możemy go przesuwać w dowolne, dzięki czemu mamy pod ręką zawsze niezbędne narzędzia. W zależności od charakterystyki prowadzonej działalności producenci oddają do dyspozycji klientów wózki różnego typu. Do najpopularniejszych należą:
- wózki narzędziowe z nadstawkami, wózki diagnostyczne, laboratoryjne, monterskie. Bez względu na to, który planujemy kupić warto pamiętać, aby wybierać wózki sprawdzonych marek. Gwarantują one trwałość i wygodę użytkowania przez lata. Dobry wózek to nie tylko ładny wygląd i kolor. To przede wszystkim dbałość o detale np. mocne uchwyty szuflad i dobre kółka, które bez problemu zniosą trud przemieszczania obciążonego wózka.

Zestaw MEGA centrumwarsztatowe_pl


Szafa warsztatowaSzafa warsztatowa z pojemnikami to drugi obok wózka niezbędnik mechanika, serwisu. Wykonana z blachy stalowej szafa warsztatowa z 220 pojemnikami umożliwia przechowywanie wielu drobnych elementów, podzespołów lub części. Dzięki temu w warsztacie łatwiej o porządek. Dodatkową zaletą szafy jest również możliwość zamknięcia jej na klucz co zapobiega ewentualnym kradzieżom narzędzi, które nie należą do najtańszych. W zależności od potrzeb oraz wielkości warsztatu możemy wybierać szafy z pełnymi drzwiami lub typu żaluzjowego, które sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach. Dobra szafa zapewnia również możliwość dostosowania jej wnętrza dzięki przestawnym półkom o dużej nośności.

wozki warsztatowe bez wyposażenia


Stół narzędziowyStół roboczy, który może być również stołem narzędziowym jest stworzony dla różnego rodzajów działalności. Jego walory doceni zarówno ślusarz, stolarz i mechanik samochodowy. Obok solidnego blatu dobry stół powinien posiadać wiele szuflad. Niektóre modele wyposażone są ponadto w dodatkowe półki. Idealnym przykładem mogą być tu stoły narzędziowe linii Titanium posiadające 30 szuflad do przechowywania i łatwego dostępu do niezbędnych narzędzi. Z takim wyposażeniem nie sposób o bałagan w najbliższym otoczeniu. Na koniec porada dla niezdecydowanych. Rozważając wybór między stołem z drewna a metalowym warto postawić na ten drugi. Po pierwsze stół narzędziowy z metalu jest odporny na wilgoć, po drugie ma lepszą wytrzymałość mechaniczną co w perspektywie użytkowania go przez lata ma duże znaczenie.

drzwi szafy z pojemnikami