Wiadomości

  • 11 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5796

Uczeń SP nr 2 laureatem konkursu nt. udzielania pierwszej pomocy

14 szkół podstawowych z powiatu bielskiego wzięło udział w 9. Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy. W związku z pandemią COVID-19 rozstrzygający etap powiatowy wydarzenia odbył się on-line. Drugie miejsce w konkursie zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi.

pierwsza pomoc
Uczeń z SP nr 2 laureatem konkursu o udzielaniu pierwszej pomocy · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Jakie są objawy zatrucia chemicznego, jak wygląda złamanie otwarte, co robić gdy podczas smażenia frytek ktoś poparzy sobie dłoń? To tylko niektóre pytania, z którymi musiała poradzić sobie młodzież w teście finałowym. Konkurs był mocno osadzony w pandemicznej rzeczywistości, jedno z pytań dotyczyło znajomości choroby COVID-19. Uczestnicy powiatowego finału to uczniowie z klas V i VI, którzy wypadli najlepiej w etapie szkolnym, przeprowadzonym 17 listopada. Polegał on na wypełnieniu testu, składającego się z 20 pytań. W finale wyświetlano test w formie slajdów.

Laureaci konkursu:
  • I miejsce - Jakub Imielski ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Fałata w Bystrej
  • II miejsce - Kacper Figula ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce - Wiktoria Ciuś ze Szkoły Podstawowej nr 2im. Kadr. Karola Wojtyływ Czańcu


W związku z bardzo wyrównanym poziomem w finale konkursu komisja oceniająca zdecydowała o przyznaniu 2 wyróżnień, które otrzymują: Maja Homa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu oraz Wojciech Morończyk ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Janowicach, którzy to różnicą jednego punktu uplasowali się na IV miejscu.

Wyróżnienie specjalne przyznano Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Grodźcu za najliczniejszy udział uczniów tej szkoły w tegorocznej edycji konkursu.

Komisja konkursowa spotkała się w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Przewodniczyła jej Bożena Korzeniewicz, starsza pielęgniarka systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, pełnomocnik zarządzania jakością i epidemiologii w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym. Komisję tworzyły także: Helena Byrdy-Przybyła, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu oraz Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia w bielskim starostwie.

Nad merytoryką zadań czuwali pracownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, współorganizatora konkursu.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.