Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2116

400 tysięcy złotych na nowoczesny sprzęt do walki z SARS-CoV-2

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 400 tysięcy złotych dotacji z Samorządu Województwa Śląskiego. Pieniądze przeznaczone zostały na kupno aparatury, który pomoże w walce z SARS-CoV-2.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że do bielskiej placówki trafiła już cała aparatura, zamówiona w ramach dotacji. - W sumie wydaliśmy 478 tysięcy złotych. Z tego siedem tysięcy to wkład własny szpitala - powiedział dyrektor.

Szpital Wojewódzki kupił nowoczesny aparat do znieczulania dla oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także dla innych oddziałów ssaki medyczne, zamgławiacz nadtlenkiem wodoru, dzięki któremu można skutecznie odkazić pomieszczenia oraz myjki-dezynfektory, służące do dezynfekcji sprzętu medycznego.

Dyrektor Łukasz Matlakiewicz dodał, że zainstalowany został również na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii cyfrowy rentgen przyłóżkowy. - To sprzęt najwyższej klasy, który zastąpi poprzedni aparat, kupiony 20 lat temu. Nowy rentgen kosztował prawie 500 tysięcy złotych - wyjaśnił dyrektor.
Rentgen kupiony został z dotacji na walkę z koronawirusem, którą Samorząd Województwa Śląskiego przyznał w kwietniu. Wówczas, pomiędzy 27 podmiotami medycznymi, rozdzielono 123 mln złotych. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z tej puli 3,4 mln złotych.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj