czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1993

"Światło Służby" pojawiło się w czechowickim komisariacie

W progach czechowickiego komisariatu zawitali niecodzienni goście. Harcerki i harcerze z Komendy Hufca ZHP Czechowicach-Dziedzicach im. Olgi i Andrzeja Małkowskich odwiedzili policjantów, niosąc im Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcja nosi nazwę "Światło Służby".

Reklama

"Światło Służby" pojawiło się w czechowickim komisariacie
"Światło Służby" pojawiło się w czechowickim komisariacie · fot. KMP Bielsko-Biała


To już tradycja, że harcerki i harcerze odwiedzają czechowickich mundurowych. W tym roku nie mogło być inaczej chociaż oczywiście spotkanie odbyło się w warunkach odpowiedniego rygoru sanitarnego. Z rąk młodych mundurowych symboliczny płomień odebrał Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinsp. Sławomir Walczak z dzielnicowym aspirantem Krzysztofem Jarczokiem.

Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" zainicjowana została w 1986 roku w miejscowości Linz w Austrii jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Patronat nad akcją objęli po roku skauci austriaccy, którzy zaczęli roznosić ogień z Betlejem do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Tradycyjnie, co roku na początku grudnia dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, które następnie transportowane jest do Wiednia. Około dwóch tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia w stolicy Austrii ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

"Światło Służby" to hasło przewodnie tegorocznej akcji, które w sposób wymowny nawiązuje do wkładu wszystkich służb mundurowych, ochrony zdrowia i woluntariuszy w walkę z epidemią. Harcerze otrzymali natomiast od czechowickich stróżów prawa odblaskowe opaski zakupione przez miasto. Teraz niosąc dalej "Światło Służby" będą odbijać światła samochodów, aby tym samym sami byli bezpieczniejsi i promowali idee bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W końcu kto, jeśli nie harcerze powinni dawać przykład na drodze.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.