czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2020
  • 24 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2798

Na pl. Jana Pawła II stanęła choinka. To jedyna z większych ozdób

Zgodnie z tradycją, na Placu Jana Pawła II przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach stanęła choinka. W tym roku - ze względu na spowodowane epidemią koronawirusa oszczędności - będzie to jedyna z dużych ozdób świątecznych na centralnym placu w naszej gminie.

Na pl. Jana Pawła II stanęła choinka. To jedyna z większych ozdób
Na pl. Jana Pawła II stanęła choinka. To jedyna z większych ozdób · fot. UM Czechowice-Dziedzice


O tym, że w tym roku na ulicach gminy Czechowice-Dziedzice będzie mniej ozdób bożonarodzeniowych, portal czecho.pl pisał 28 listopada tutaj. Jedyną większą ozdobą związaną ze świętami Bożego Narodzenia na placu Jana Pawła II jest choinka, która stanęła tam w miniony wtorek. Tegoroczne drzewko, które stanęło na głównym miejskim placu, przekazały gminie panie Maria i Elżbieta Chmielniak.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,TerazwCzechowicach,PlacJanaPawłaII,BożeNarodzenie,Święta,Choi
Dekorowanie choinki we wtorek, 15 grudnia · fot. czecho.pl


W tym roku w naszej gminie nie będzie zdecydowanej większości ozdób na słupach oświetleniowych w ciągach ulic. By w mieście dało się poczuć atmosferę okresu świąteczno-noworocznego, pozostaną jednak te na niektórych rondach, skwerach i Placu Jana Pawła II.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Kolejowa,Dworzec,PKP,Święta,BożeNarodzenie,Grudzień,Ozdoby,LoveC
Bożonarodzeniowe ozdoby przy czechowickim dworcu PKP · fot. czecho.pl


- Pozwoli to znacznie ograniczyć koszty, które wynikają nie tylko z opłat za energię elektryczną - większość oświetlenia to przecież energooszczędne diody LED, ale również z kosztownej operacji montażu, a następnie demontażu świątecznych ozdób - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.