czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2020
  • 23 grudnia 2020
  • wyświetleń: 10496

[FOTO] Otwarcie ogrodu edukacyjnego opóźnione przez COVID

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i przyjezdni będą musieli jeszcze poczekać na otwarcie nowego ogrodu edukacyjno-sensorycznego, który powstał przy Miejskim Domu Kultury przy ulicy Niepodległości. Obiekt, nawiązujący do przemysłowego charakteru miejsca i jego historii, miał być otwarty końcem roku, jednak przez restrykcje związane z epidemią jego udostępnienie nastąpi po 17 stycznia.

Reklama

Można już korzystać z ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK - 21.12.2020 · fot. E. Bolek / MDK Czechowice-Dziedzice


Jak powiedział naszemu portalowi Jacek Cwetler, kustosz czechowickiej Izby Regionalnej, obecnie w ogrodzie edukacyjno-sensorycznym trwają prace wykończeniowe, ponadto montowany jest monitoring. Jednak otwarcie obiektu opóźni się przez restrykcje związane z epidemią koronawirusa - ogród będzie działał w ramach Izby Regionalnej i MDK, a obydwie instytucje są obecnie zamknięte. Warto również dodać, że według planów ogród będzie zamykany na noc.

Elementy edukacyjne odkrywają kolejne szczegóły lokalnego dziedzictwa. Ogród łączy kulturę z naturą, ma uczyć poprzez zabawę, integrując i łącząc pokolenia. W ramach inwestycji powstały nawierzchnie: z kostki brukowej bez fazy, nawierzchnie mineralno-żywiczne oraz nawierzchnie sensoryczne stymulujące swoją fakturą.

Można już korzystać z ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK - 21.12.2020
Można już korzystać z ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK - 21.12.2020 · fot. E. Bolek / MDK Czechowice-Dziedzice


Teren został ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj. wagony towarowe, tory i budkę dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortoterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne wraz tyflografikami.

Projekt "Muzea otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj