Wiadomości

  • 13 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2525

W 2020 roku w "Wojewódzkim" na świat przyszło ponad 2000 dzieci

W 2020 roku na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej na świat przyszło 2046 dzieci. 24 rodzące pacjentki miały dodatni wynik na zakażenie SARS -CoV-2.

szpital wojewódzki
W 2020 roku w "Wojewódzkim" na świat przyszło ponad 2000 dzieci · fot. bielsko.info


Barbara Sadlik, położna oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wyjaśniła, że od początku pandemii działania lekarzy, położnych i całego personelu sprowadzały się do stworzenia jak najbardziej bezpiecznych warunków pobytu dla kobiet.

- Tak jak w całym szpitalu wyznaczyliśmy strefy czerwoną, pomarańczową i zieloną, aby odizolować pacjentki z dodatnim wynikiem na Covid 19 lub takie, które były podejrzane o zakażenie koronawirusem. Było to niezwykle trudne, gdyż dotyczyło pacjentek rodzących oraz kobiet w okresie połogu. Wszystko działo się w czasie, gdy nasz oddział był przepełniony - powiedziała Barbara Sadlik.

Barbara Sadlik podkreśliła, że sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy dyrekcja szpitala udostępniła na terenie placówki dodatkowe pomieszczenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. - Mogliśmy utworzyć tam filię naszego oddziału, przeznaczoną tylko dla pacjentek zakażonych - powiedziała położna. Dzięki temu na głównym oddziale przebywają wyłącznie pacjentki zdrowe. - W filii hospitalizowane są zakażone SARS -CoV-2 kobiety ciężarne oraz takie, które mają problemy ginekologiczne. Opiekę nad nimi sprawuje zmieniający się co kilka godzin personel, maksymalnie zabezpieczony w środki ochrony osobistej - podkreśliła położna oddziałowa.

Zespół Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w czasie pandemii koronawirusa stanął na wysokości zadania. Trzeba podkreślić, że w bielskim Szpitalu Wojewódzkim rodziły kobiety zakażone SARS-CoV-2, odsyłane z tego powodu z innych podmiotów medycznych.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj