Wiadomości

  • 13 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3880

[ZDJĘCIA] Nowy wóz ratowniczo-rozpoznawczy trafił do OSP Kaniów

Mistrzowie Polski w ratownictwie wodnym nie będą już jeździć na zawody pożyczonym samochodem! Lekki wóz ratowniczo - rozpoznawczy na podwoziu MAN TGE.180 zawiezie druhów z Kaniowa na areny strażackich zmagań, ale przede wszystkim do akcji.

Nowy wóz ratowniczo-rozpoznawczy trafił do OSP Kaniów - 11.01.2021 · fot. UG Bestwina


- Jak wiadomo, w ostatnich latach wzrasta zapotrzebowanie na pojazdy przystosowane do ratownictwa technicznego i medycznego, współczesny strażak potrafi udzielać pierwszej pomocy ofiarom różnorodnych wypadków. Specyfika gminy Bestwina wymaga również prowadzenia działań na akwenach. OSP w Kaniowie z prezesem Grzegorzem Owczarzem na czele starała się zatem bardzo intensywnie o następcę swojego wysłużonego "lublina". Jest to już ostatni wymieniony samochód w gminnym parku maszyn. Cały proces zajął dziesięć lat, ale teraz już wszystkie nasze straże pożarne dysponują sprzętem bardzo wysokiej klasy - informuje Urząd Gminy Bestwina.

Samochód został przekazany do użytku w poniedziałek, 11 stycznia, na parkingu przed Urzędem Gminy w Bestwinie. Do Bestwiny przyjechał minister - członek Rady Ministrów Michał Wójcik, wcześniej sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także Beata Białowąs - Członek Zarządu Województwa Śląskiego. Przybyła również Anna Szczęśniak, współzałożycielka firmy SZCZĘŚNIAK - Pojazdy Specjalne Sp.z.o.o - wykonawcy samochodu.

Straże pożarne reprezentowali prezes OSP Kaniów i komendant gminny Grzegorz Owczarz, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku - Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak, p.o. Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie Grzegorz Gawęda, naczelnik OSP Kaniów Wojciech Janeczko oraz wiceprezes jednostki Andrzej Janeczko. Wójt Artur Beniowski wręczył druhowi Owczarzowi akt przekazania pojazdu; z kolei minister Wójcik i pani Beata Białowąs przekazali kluczyki do wozu na ręce naczelnika OSP Kaniów, Wojciecha Janeczko.

Całkowity koszt zakupu to 270 tys. zł., z czego 265 tys. pochodzi z tzw. Funduszu Sprawiedliwości, a 5 tys. ze środków gminy Bestwina. Warto przedstawić podstawowe dane techniczne: Moc silnika 177 KM, napęd 4X4, liczba miejsc 9, DMC 3500 kg. Samochód jest wyposażony w wyciągarkę, hak holowniczy, bagażnik na dachu, kamerę cofania, dodatkowe ogrzewanie, przetwornicę prądu i sprzęt do ratownictwa wodnego.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.