czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 10276

Ruszył proces rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia, dzisiaj rozpoczyna się rejestracja osób, które ukończyły 80 lat, na szczepienia przeciwko COVID-19. 22 stycznia rejestracja będzie możliwa dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia osób zarejestrowanych rozpoczną się w poniedziałek, 25 stycznia. Osoby młodsze mogą wypełnić formularz chęci udziału w szczepieniu przeciw COVID-19.

Reklama

szczepionka, covid, koronawirus, szczepienie
Rozpoczyna się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Rejestracji na szczepienie można dokonać poprzez:
  • całodobową, bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 989 - można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia;
  • wybrany punkt szczepień - należy skontaktować się z konkretnym punktem szczepień (wykaz punków szczepień w Bielsku Białej poniżej); jeżeli nie było możliwości zarejestrowania się w dogodnym terminie w wybranym punkcie, to należy zadzwonić na infolinię pod numer tel. 989 - dyżurujący konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień dogodny pod względem lokalizacji i terminu wykonania szczepienia;
  • e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl - system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie dogodny, to należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, wskazując dogodną datę i lokalizację punktu.


Zaraz po dokonaniu rejestracji przesłane zostanie powiadomienie SMS. Dzień przed planowanym terminem szczepienia SMS em zostanie przesłane przypomnienie o terminie szczepienia. Osoby chcące skorzystać z tego sposobu rejestracji muszą posiadać Profil Zaufany. Jeżeli osoba nie posiada takiego profilu, należy skontaktować się z infolinią o numerze 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

W gminie Czechowice-Dziedzice znajduje się 6 punktów szczepień przeciwko COVID-19. Ich lista opracowana na podstawie www.gov.pl/szczepimysie/slaskie - znajduje się tutaj.


Osoby, które nie ukończyły 70.roku życia, mogą wypełnić formularz chęci udziału w szczepieniu przeciw COVID-19. Znajduje się on tutaj. - W momencie, gdy Twoja grupa populacyjna zostanie objęta szczepieniami, zostanie dla Ciebie automatycznie wystawione e-skierowanie na szczepienie, o czym poinformujemy Cię odrębnym e-mailem. Od tego momentu będziesz już mógł umówić się na szczepienie do wybranego przez siebie Punktu Szczepień i na wybrany przez siebie termin - mogą przeczytać w wiadomości zwrotnej osoby, które wyraziły chęć przystąpienia do szczepień.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj