czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1483

Fundacja apeluje: Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt

Apel do mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice w sprawie dobrostanu zwierząt domowych w czasie zimy wystosowała fundacja "Mam kota na punkcie psa". W miniony weekend czechowicka organizacja wykonała również patrol na terenie regionu sprawdzając, jak traktowane są psy i koty w czasie zimy.

Reklama

Fundacja apeluje: Zima to szczególny trudny czas dla zwierząt
Fundacja apeluje: Zima to szczególny trudny czas dla zwierząt · fot. Mam kota na punkcie psa


Czechowicka fundacja "Mam kota na punkcie psa" zwróciła się z apelem do mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, aby zwracać szczególną uwagę na stare gospodarstwa i zaniedbane budynki oraz psy trzymane na łańcuchu lub w małym kojcu. - Jeżeli zauważycie coś niepokojącego - prosimy spisać adres oraz zrobić zdjęcie i przekazać nam informację poprzez naszego Facebooka. Zapewniamy anonimowość - informuje organizacja.

O tym, że czechowicka fundacja nie próżnuje w tym temacie, mogli przekonać się mieszkańcy kilku domostw w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie wolontariusze skontrolowali dobrostan zwierząt i i ch traktowanie w czasie zimy.

- Odwiedziliśmy pokontrolnie dwa miejsca, w jednym woda była zamarznięta. Dobra wiadomość, iż w końcu w budowie jest nowy, z utwardzoną powierzchnią duży kojec z porządną budą. W drugim miejscu, gdzie trzymano psa w klatce na króliki nie zostaliśmy wpuszczeni na posesję, więc właścicielkę odwiedzi straż miejska, z którą od dzisiaj ściśle współpracujemy - informuje organizacja.

W niedzielę wolontariusze odwiedzili dwie posesje przy czechowickiej ulicy Legionów. Wszystkie zostały zgłoszone do straży miejskiej i Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej w Bielsku-Białej. Jedna z nich dotyczyła zgłoszenia na nasz priv Fundacyjny. - Starsza suczka była trzymana w małym kojcu, buda była nieocieplona i nie wyściełana niczym. Dodatkowo nie było miski z wodą, bo właściciel stwierdził, cytując, iż "po co woda jak jest śnieg" - napisali przedstawiciele fundacji na jej profilu na Facebooku.

Apel dotyczy także kotów, w tym wychodzących. - Prosimy szczególnie zwrócić uwagę na koty, które są tzw. wychodzące. Dopilnować, aby szczęśliwie wróciły do domu, szczególnie na noc. Sugerujemy nawet ograniczenie ich wychodzenia w obecnej sytuacji. Droga też obecnie jest jeszcze mniej bezpieczna... - apeluje fundacja.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w niedzielę na zamarzniętym stawie "Dębina Górna" w północnej części Czechowic-Dziedzic, o czym poinformowała z kolei fundacja "Psia Ekipa". - Czarny pies w typie labradora leżał na zamarzniętej tafli wody ponad godzinę, zwierzę nie było wstanie ustać na łapkach poruszał tylko głową. Po przyjeździe straży pożarnej pies nagle zerwał się i pobiegł przed siebie! Może być w ciężkim stanie a dziś wielkie mrozy - mogliśmy przeczytać na Facebooku organizacji. W akcję poszukiwawczą włączyli się mieszkańcy miasta. Niestety, poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.