Wiadomości

  • 19 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1617

3 rodzaje materaców, które warto znać

Materiał partnera:

Dobry materac to klucz do spokojnego snu i komfortowego odpoczynku. Oprócz odpowiedniego dobrania twardości i wielkości materaca do indywidualnych warunków użytkownika, ważna jest również jakość wykonania, a przede wszystkim - rodzaj materaca.

1. Materace piankowe, termoelastyczne
2. Materace bonelowe
3. Materace kieszeniowe

U poszczególnych producentów można spotkać się z różną klasyfikacją oferowanych materaców. Uwagę warto zwrócić głównie na materace piankowe, bonelowe i kieszeniowe.

Materace piankowe, termoelastyczneMaterace piankowe to jedne z najczęściej wybieranych materacy. Decydując się na ich zakup, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej pianki. Ta zwykła cechuje się krótką żywotnością i niewielką zdolnością do dopasowania się do kształtu ciała użytkownika. Znacznie lepiej sprawdzają się materace z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej - pod wpływem ciepła wytwarzanego przez ludzkie ciało, pianki te słabiej naciskają na mięśnie i naczynia krwionośnie, dzięki czemu zapewniają komfort odpoczynku. Dodatkowo, są trwałe i cechują się efektywną cyrkulacją powietrza. Dobry stosunek jakości do ceny - tym charakteryzują się tego rodzaju materace. Katowice to miejsce, w którym można znaleźć ich szeroki wybór - np. w Showroomie Magniflex. Tutaj możesz przetestować materace i poduszki ortopedyczne, dzięki czemu zadbasz o swój zdrowy sen.

Materace boneloweMaterace bonelowe zaliczają się do materacy spężynowych. Ich cechą charakterystyczną jest budowa - materac bonelowy składa się z drucianej siatki zbudowanej ze sprężyn z wysokiej jakości drutu. O jego grubości i sprężystości świadczy liczba zwojów sprężyny - im jest ich więcej, tym materac lepiej będzie dopasowywał się do kształtu ciała użytkownika. O trwałości materaca świadczy certyfikat ISO 9001, potwierdzający odpowiednią jakość i średnicę drutu, z którego zbudowane są sprężyny materaca.

Materace kieszenioweSą osoby, które wybierają materace kieszeniowe. Ich cechą charakterystyczną są sprężyny, z których każda jest umieszczona w osobnej, materiałowej kieszeni. Sprężyny nie stykają się ze sobą, dlatego każda z nich działa niezależnie. To ważne szczególnie dla par, które taki materac wybierają do wspólnego łóżka. Jeśli jedna osoba z pary jest niska i waży niewiele, a druga wręcz przeciwnie, materac kieszeniowy sprawdzi się idealnie. Wybierając tego rodzaju materac, warto sprawdzić, ile sprężyn na m2 zostało umieszczonych w materacu - im ich więcej, tym bardziej materac będzie w stanie dopasować się do kształtu ciała użytkowników. Ważne są także warstwy ochronne, wykonane najczęściej z pianki poliuretanowej lub lateksu.