czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1153

2020 - złoty rok Roberta Lewandowskiego

Materiał partnera:

Podczas gdy wiele osób zaciskało zęby w roku 2020, Robert Lewandowski świętował sukces za sukcesem. Prezentowana na najwyższym poziomie forma zaowocowała 1 miejscem w plebiscycie "The Guardian" na piłkarza 2020 roku.

2020 - złoty rok Roberta Lewandowskiego


Piłkarz Bayernu Monachium w minionym roku zdobył wszystkie najważniejsze nagrody. W jego ręce wpadły: tytuł Mistrza Niemiec, Puchar Niemiec, zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Superpuchar Niemiec, Superpuchar Europy, a także tytuły króla strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski w 2020 - osiągnięcia w kadrze PolskiMimo genialnej gry w klubie, kapitan reprezentacji Polski w 2020 roku nie może pochwalić się wieloma osiągnięciami w drużynie narodowej. W 4 meczach, które rozegrał w barwach biało-czerwonych, strzelił zaledwie 2 bramki w jednym meczu z Bośnią i Hercegowiną. Lepszy od niego okazał się Grosicki, z 4 trafieniami.

Mimo niepowodzenia reprezentacji i związanych z ją grą, wyników poszczególnych zawodników, "Przegląd Sportowy" docenił dokonania Lewandowskiego i ogłosił go najlepszym sportowcem Polski 2020 roku.

Genialny rok Roberta Lewandowskiego na arenie międzynarodowejJednym z największych sukcesów Roberta Lewandowskiego było zdobycie po raz pierwszy Ligi Mistrzów, z jednoczesnym tytułem króla rozgrywek. Dużym sukcesem było również zdobycie Superpucharu Europy.

Na arenie międzynarodowej, grę polskiego napastnika doceniono przy tworzeniu jedenastek sezonu (FIFA i UEFA), a także w licznych wydawnictwach sportowych.

Gole i asysty Lewandowskiego w ubiegłym rokuMimo nietypowego sezonu, Robert Lewandowski nie wstrzymywał nogi podczas spotkań w Bundeslidze i innych zawodów. W 38 meczach zaliczył 45 trafień i 17 asyst, nie licząc tych dla kadry Polski. Strzelone gole pomogły mu pobić kilka rekordów i doścignąć najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

Na chwilę obecną ma ponad 250 punktów zdobytych w Bundeslidze dla Bayernu Monachium. Nic dziwnego, że doceniła to zarówno międzynarodowa, jak i polska prasa.

2020 rok to też sukces finansowyW czasie, gdy dla wielu 2020 rok był ciężki finansowo, Robert Lewandowski mógł liczyć na godziwe wynagrodzenie. Znalazł się nawet w TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy z dochodem 29 mln euro w skali roku.

Lwią część tego dochodu stanowi kontrakt opiewający na 20 mln euro. Zyski może też czerpać ze sponsorowanych treści publikowanych w mediach społecznościowych, kontraktów reklamowych czy inwestycji.

Zarób na grze LewandowskiegoTy też możesz zarobić na grze najlepszej drużyny w Bundeslidze, inwestując podczas rozgrywek. Z pewnością zainteresuje cię oferta bonu powitalnego.

Jaka przyszłość czeka Lewandowskiego?Jak pokazał ubiegły sezon, 32-latek jest w idealnej formie. W 2021 roku nie musi się raczej martwić o miejsce w składzie. Ponieważ jego kontrakt kończy się dopiero po zakończeniu rozgrywek sezonu 2022/2023 ma też wystarczająco dużo czasu, żeby podjąć decyzje dotyczące dalszej kariery. Wydaje się jednak, że z obecną kondycją, mógłby jeszcze przedłużyć kontrakt. Zachodzi jednak pytanie czy to zrobi i czy zechce zostać w Bayernie Monachium. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych wydarzeń i kolejnych rekordów w roku 2021. Tym razem, także w barwach reprezentacji Polski.