czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5043

[WIDEO] Jak wygląda przebudowa mostu kolejowego na rzece Białej?

W grudniu 2020 roku przeprowadzono operację nasuwania przęsła mostu kolejowego na rzece Białej. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania i sam proces nasuwania ważącego 230 ton przęsła.

Reklama- Obiekty inżynieryjne mają ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym. Przebudowa tego typu obiektów wymaga niezwykłej precyzji. Na ważnej trasie kolejowej na południu Polski, pomiędzy Trzebinią, Oświęcimiem, a Czechowicami-Dziedzicami, przeprowadzono operację nasuwania przęsła mostu kolejowego na rzece Białej - informuje PKP PLK.

Modernizacja obiektu zakończy się pod koniec 2021 roku. Jest to jeden z etapów remontu linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia. Umowę za 495 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót na tym odcinku podpisano 27 sierpnia 2019 roku. Inwestycje wchodzą w skład projektu: "Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice", współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 5.1-12). Dofinansowanie unijne wynosi 686 518 646,97 PLN (netto). Zakończenie robót planowane jest w 2021 roku. Więcej o inwestycji pisaliśmy m. in. tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.