czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7451

W tym roku dziecko do przedszkola zapiszesz przez internet

Za nami:

W poniedziałek, 1 lutego rusza rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez gminę Czechowice-Dziedzice. Będzie ona prowadzona elektronicznie, poprzez specjalną stronę internetową. Rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku kontynuację opieki w dotychczasowej placówce w roku szkolnym 2021/2022 powinni wypełnić deklarację i złożyć ją w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza najpóźniej do dnia 25 stycznia.

Reklama

przedszkole, żłobek
W tym roku dziecko do przedszkola zapiszesz przez internet · fot. bielsko.info


- Chcąc zapewnić swojemu dziecku kontynuację edukacji przedszkolnej w dotychczasowej placówce, w roku szkolnym 2021/2022, należy wypełnić deklarację pozostania w przedszkolu i złożyć ją w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza najpóźniej do dnia 25 stycznia 2021 roku - informuje Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola po raz pierwszy a także rodzice, którzy chcą zmienić dotychczasowe przedszkole dla swojego dziecka, będą mogli ubiegać się o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola na zasadach określonych w regulaminie rekrutacji.

Rekrutacja rozpocznie się 1 lutego 2021 roku i wzorem lat ubiegłych prowadzona będzie elektronicznie.

- Rejestracja elektroniczna umożliwi zaoszczędzenie czasu na poszukiwanie przedszkola dla swoich dzieci oraz usprawni gminie Czechowice-Dziedzice przeprowadzanie procesu rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych - zauważa czechowicki Urząd Miejski.

Od 1 lutego bieżącego roku zostanie uruchomiona strona internetowa zapisy.ppczechowice.pl gdzie będzie zamieszczony formularz "Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola" oraz informator zawierający ofertę wszystkich publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych znajdujących się w naszej gminie a także regulamin rekrutacji.

Za pomocą tej strony będzie można w domu, przez Internet, wybrać przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, wypełnić "Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola" i wybrać maksymalnie trzy przedszkola /oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych - pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru.

Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu powinni w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru pobrać "Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola", wypełnić ją i złożyć w placówce pierwszego wyboru, która wprowadzi Kartę do systemu elektronicznego rejestru.

We wszystkich przedszkolach/szkołach z oddziałami przedszkolnymi gminy Czechowice-Dziedzice, będą obowiązywać w ramach rekrutacji takie same kryteria przyjęć określonych w regulaminie rekrutacji.

Rejestracja dzieci na rok szkolny 2021/2022 prowadzona będzie od 1 do 28 lutego 2021 roku. W późniejszym terminie zapisy będą możliwe w miarę wolnych miejsc.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wszelkie informacje uzyskacie państwo w publicznych przedszkolach oraz publicznych szkołach podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne, a także w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Więcej informacji można znaleźć również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.