Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1604

Gmina przekaże miastu Bielsko-Biała dofinansowanie na działalność OPPA

Jedną z uchwał, które zostały przegłosowane podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach była ta o przekazaniu dofinansowania miastu Bielsko-Biała na działalność Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym 2021 roku.

Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej
Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej · fot. www.oppa.com.pl


Gmina Czechowice-Dziedzice przekaże miastu Bielsko-Biała 167 715 złotych. Środki będą pochodzić z budżetu gminy. Podobne uchwały - na dofinansowanie działalności Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej - są poddawane pod głosowanie co roku podczas styczniowych sesji czechowickiej Rady Miejskiej.

Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej powstał wraz ze zlikwidowaniem bielskiej Izby Wytrzeźwień. Przedmiotami działalności ośrodka są w szczególności: sprawowanie opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości, udzielanie osobom w stanie nietrzeźwości świadczeń higieniczno-sanitarnych, udzielanie osobom w stanie nietrzeźwości pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, informowanie o szkodliwości nadużywania alkoholu oraz motywowanie do podjęcia leczenia odwykowego. Do ośrodka trafiają m.in. osoby z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.