Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 779

Biuro bez tablicy korkowej? Nie może być! Odkrywamy jej sekrety

Materiał partnera:

Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd wziął się pomysł na stworzenie idealnej w swej prostocie tablicy korkowej? Jeżeli nie, zrób to teraz! Historia tego oryginalnego nośnika informacji sięga XIX wieku, kiedy szerzej zainteresowano się odpadami, wytwarzanymi podczas produkcji korków do butelek. Resztki połączono ze sobą, tworząc płaski arkusz, który w 1924 roku opatentowano, nadając mu funkcję tablicy ogłoszeniowej. Obecnie tablica z korka stanowi must have w każdym biurze. Jeśli u Ciebie w pracy jeszcze jej nie ma, pora to zmienić!

Biuro bez tablicy korkowej? Nie może być! Odkrywamy jej sekrety


Fenomen tablicy korkowej wynika z jej prostej formy. Czego chcieć więcej?Tablica ogłoszeniowa wypełniona korkiem pozwala mocować na niej notatki, zdjęcia i inne informacje w formie papierowej, wykorzystując w tym celu pinezki bądź szpilki. Brak konieczności stosowania kleju oszczędza czas i skłania pracowników do korzystania z tablicy przy każdej możliwej okazji. W związku z tym, że w 1941 roku wygasł patent na tablicę korkową autorstwa Amerykanina T. Smitha, współcześni producenci mogą nadawać swoim wyrobom rozmaite formy. W ten sposób działa firma Omega System, która nie boi się modyfikacji i opracowuje tablice korkowe w wielu wariantach, wzbogacając je o oświetlenie, aluminiowe obramowanie czy fryz z logo klienta. Nadanie tablicy indywidualnych cech pozwala dopasować ją do charakteru miejsca, w jakim zostanie ona umieszczona. Do biur utrzymanych w stylu klasycznym, wyposażonych w drewniane meble, można zamówić tablicę z obramowaniem, imitującym drewno. To popularna praktyka, dzięki której w zakładach pracy coraz częściej spotykamy eleganckie gabloty informacyjne, spójne z resztą wystroju wnętrza.

Gdy potrzebna jest tablica korkowa, warto zgłosić się bezpośrednio do producentaZ doświadczenia wiemy, że jedna tablica korkowa nie równa się drugiej. Kupując gotowy produkt w markecie możemy spodziewać się szybkiego kruszenia korka. Z kolei gabloty w drewnianych ramach mają to do siebie, że te ulegają odkształceniom. Drewno z czasem zmienia barwę i nie wygląda tak atrakcyjnie, jak na początku. Najlepiej więc zamówić tablicę u producenta, jakim jest Omega System. W ofercie obejmującej tablice korkowe znalazły się estetyczne wyroby z profili aluminiowych, z możliwością pokrycia ich farbą. Sam korek też wyróżnia się znakomitą jakością - jest gęsty i profesjonalnie zamocowany, przez co się nie kruszy. My nie wyobrażamy sobie nowoczesnego biura bez tablicy korkowej. To przecież na niej umieszcza się najważniejsze informacje, zapobiegając chaosowi w firmie. Wybierz dla siebie tablicę o wydłużonej żywotności i wykorzystuj jej potencjał na co dzień!