czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 5420

Elektryczne Solarisy pojawią się w PKM Czechowice-Dziedzice

Jedna oferta wpłynęła podczas przetargu na dostawę dwóch przegubowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania - firmy Solaris spod poznańskiego Bolechowa. Czechowicki PKM dokonał wyboru i to właśnie pojazdy tej marki już wkrótce pojawią się w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

solaris, elektryczny, autobus
Autobus elektryczny Solaris Urbino 18 Electric IV generacji - zdjęcie poglądowe · fot. Materiały promocyjne firmy Solaris


Przetarg został ogłoszony 13 listopada, o czym informowaliśmy tutaj. Projekt przewiduje zakup i dostawę dwóch autobusów elektrycznych przegubowych klasy MEGA o długości 18 metrów, budowę stacji szybkiego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym, zlokalizowanej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, wyposażonej w 1 sztukę ładowarki pantografowej oraz budowę stacji wolnego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym, zlokalizowanej na terenie zajezdni autobusowej PKM przy ulicy Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach wyposażonej w 2 ładowarki Plug-in.

W Czechowicach-Dziedzicach ruszyły testy przegubowego autobusu elektrycznego · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Otwarcie ofert nastąpiło w poniedziałek, 18 stycznia. Jedynym oferentem była spółka Solaris Bus and Coach z siedzibą w Bolechowie koło Poznania. Oferta opiewała na 9.225.000,00 złotych - zamawiający, czyli PKM zamierza przeznaczyć na zrealizowanie zamówienia kwotę 9 171 003,00 złotych brutto. Firma Solaris ma czas do 20 miesięcy od podpisania umowy na dostarczenie autobusów.

- Wybrano ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych wSpecyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Oferta jest jedyną ofertą złożoną w postępowaniu. Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu. Oferta jest zgodna zustawą Prawo zamówień publicznych, Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, nie podlega odrzuceniu. Oferta wybranego wykonawcy uzyskała najwyższą liczbę punktów w ramach kryteriów oceny ofert wskazanych w pkt. XIV Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - czytamy w uzasadnieniu wyboru oferty firmy Solaris.

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.