Wiadomości

  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3253

Czechowicka katechetka z jednym z najwyższych odznaczeń Watykanu

Lidia Kumorek, katechetka w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego oraz członkini Diecezjalnej Rady Katechetycznej, otrzymała jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Stolicę Apostolską - medal "Pro Ecclesia et Pontifice".

Lidia Kumorek z jednym z najwyższych odznaczeń Watykanu
Lidia Kumorek z jednym z najwyższych odznaczeń Watykanu · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Wręczenie medalu odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia w kościele p.w. NMP Królowej Polski, czyli "na Lesisku". Odznaczenie wręczy ks. Marek Studenski, Wikariusz Generalny diecezji bielsko-żywieckiej.

Krzyż "Pro Ecclesia et Pontifice" to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Może go otrzymać osoba świecka. Został ustanowiony przez papieża Leona XIII 17 lipca 1888 dla upamiętnienia 50-lecia jego kapłaństwa. Przyznawany jest on przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego. Krzyż jest szósty rangą co do starszeństwa odznaczeń watykańskich i w precedencji bezpośrednio poprzedza medal Benemerenti.

mp / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.