czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 3510

Jest odpowiedź burmistrza ws. ruchu na ulicach Junackiej i Komorowickiej

W grudniu informowaliśmy Was o interpelacji członka czechowickiej Rady Miejskiej i przewodniczącego Klubu Radnych Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy w sprawie "przeciwdziałania negatywnym skutkom ruchu samochodów ciężarowych na ul. Junackiej i Komorowickiej w Czechowicach-Dziedzicach". Wczoraj w sieci pojawiła się odpowiedź burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, w tej sprawie.

Reklama

Ulica Komorowicka w Czechowicach-Dziedzicach
Ulica Komorowicka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Przypomnijmy, jak informowaliśmy tutaj, radny Radosław Hudziec zwrócił się do Urzędu Miejskiego o dołożenie wszelkich starań by w stosunkowo niedługim okresie czasowym przygotować i wdrożyć w życie rozwiązania, które wyprowadzą ruch samochodów ciężarowych z ulic Junackiej i Komorowickiej.

26 stycznia odpowiedź na interpelację radnego wystosował Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. - Informuję, że Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami zwrócił się do Straży Miejskiej oraz Komisariatu Policji w Czechowicach - Dziedzicach z prośbą o wzmożenie intensywności patroli w obrębie ulic objętych projektem budowy kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Czechowice - Dziedzice - napisał w odpowiedzi Marian Błachut.

- Jednocześnie informuję, że pracownicy Urzędu otrzymując informacje lub dokonując wizji w terenie, każdorazowo, niezwłocznie interweniują u Wykonawców realizujących budowę kanalizacji oraz w Jednostce Realizującej Projekt - Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej o pilne dokonanie uzupełnień powstałych ubytków w nawierzchni jezdni i poboczy. Zakres prowadzonej inwestycji obejmuje duży obszar Gminy, w związku z powyższym prace są długotrwałe i muszą być prowadzone praktycznie przez cały rok - dodał samorządowiec.

Jak zwrócił uwagę burmistrz Czechowic-Dziedzic, ze względu na panujące warunki atmosferyczne w chwili obecnej nie ma możliwości wykonania docelowego odtworzenia nawierzchni jezdni, w obrębie których prace kanalizacyjne zostały już wykonane.

- Jak Pan Radny Radosław Hudziec zapewne wie, już wiele lat temu znając sytuację w terenie i uciążliwość wywołaną ruchem pojazdów ciężarowych dla mieszkańców ulic Junackiej i Komorowickiej uznałem, ze jedynym alternatywnym i możliwym do realizacji rozwiązaniem jest dojazd do strefy przemysłowej od strony ul. E. Orzeszkowej. Istniejący w terenie odcinek drogi zakładowej zapewniającej dojazd do terenów oczyszczalni Tauron Ciepło Sp. z o.o. został już w minionych latach odpłatnie nabyty w tym celu na rzecz Gminy - zwrócił uwagę burmistrz.

- Brakujący odcinek drogi, który należy wybudować aby zapewnić dojazd do terenów przemysłowych musi zostać usytuowany w części na gruntach stanowiących obecnie własność prywatną. Części gruntów prywatnych zajętych pod drogę zostaną wydzielone i wykupione przez Gminę. Aktualnie trwają prace projektowe dotyczące budowy nowego rozwiązania komunikacyjnego dla obsługi terenów przemysłowych zlokalizowanych przy ul. Komorowickiej. Czynności pomiarowe geodezyjne (takie jak m.in. aktualizacja mapy do celów projektowych, oznaczenie w terenie punktów charakterystycznych), konieczne do wykonania w terenie spotkały się z protestem mieszkańców. Zachęcam Pana Radnego Radosława Hudźca do czynnego włączenia się w mediacje społeczne w celu szybkiego zakończenia prac projektowych i samej inwestycji. Budowa nowej drogi dla transportu ciężkiego w znacznym stopniu ograniczy uciążliwość ruchu ciężkiego w rejonie ulic Junackiej i Komorowickiej - podsumował samorządowiec.

mp / czecho.pl
źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.