czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 792

Zastosowanie podnośników koszowych - dowiedz się więcej

Materiał partnera:

Podnośnik koszowy należy do najczęściej spotykanych pojazdów, które znajdują swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych branżach. Gdzie można zastosować podnośnik z koszem osobowym? Jakie prace można zrealizować łatwiej i bezpieczniej przy pomocy podnośników? Co się bardziej opłaca - zakup własnego pojazdu czy korzystanie z usług firm oferujących wynajem podnośników koszowych? Zapraszamy do lektury artykułu.

Zastosowanie podnośników koszowych - dowiedz się więcej


Podnośniki koszowe - zastosowanie w budownictwiePodnośnik koszowy, nazywany również zwyżką koszową czy podnośnikiem teleskopowym, najczęściej widywany jest na placach budowlanych. Przy jego pomocy można realizować różnego rodzaju prace na wysokości. Do podstawowych prac budowlanych, które można wykonywać przy pomocy podnośnika koszowego zaliczyć można m.in.:

  • prace blacharskie i dekarskie
  • montaż oświetlenia na wysokości
  • montaż okien
  • wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe
  • cekolowanie i malowanie elewacji
  • montowanie instalacji elektrycznej


Dzięki zastosowaniu podnośników koszowych pracownik realizujący swoje zadania może czuć się bezpieczniej i wykonywać swoją pracę z większą pewnością. Kosz osobowy podnośnika to bardzo solidna podstawa zapewniająca bezpieczeństwo. Prace realizowane są znacznie sprawniej i szybciej niż z poziomu rusztowania czy nawet najlepszej i najbardziej stabilnej drabiny.

Przykładowy podnośnik koszowy - https://www.podnosimy.pl/podnosnik-koszowy-62-metry/ na wynajem, stosowany w branży budowlanej.

Zastosowanie podnośników koszowych w elektryce i kolejnictwiePodnośniki koszowe terenowe, o napędzie 4x4, idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie. Do takich zaliczyć można pracę na torach kolejowych i w miejscu powstawania nowych linii trakcyjnych. Za pomocą podnośnika koszowego terenowego takie zadania jak instalowanie nowej sieci trakcyjnej i elektryki kolejkowej to pestka.

Podnośniki koszowe można zaobserwować również przy pracach modernizacyjnych siedzi trakcyjnych kolejowych, trolejbusowych czy tramwajowych w dużych miastach.

Podnośnik koszowy w leśnictwie i zieleniPodnośniki koszowe można zastosować przy pracach związanych z wysokimi drzewami i krzewami. Usuwanie połamanych drzew i gałęzi, przycinanie krzewów - dzięki zastosowaniu podnośnika można dostać się na niezbędną wysokość i wykonać prace w sposób bezproblemowy. Zwyżkę koszową można więc zobaczyć w lasach, parkach, przy drzewach w miastach.

Zastosowanie podnośników koszowych w branży reklamowej i filmowejZwyżkę koszową można zastosować również przy montażu i wyklejaniu billboardów reklamowych. Instalowanie neonów reklamowych oraz ich modernizacja to również zadanie dla pracownika, który może wykonać swoją pracę bezpieczniej i szybciej dzięki zastosowaniu podnośnika z koszem osobowym.

Ciekawostką jest stosowanie podnośników koszowych w branży filmowej. Z poziomu kosza podnośnika można realizować prace oświetleniowca czy kamerzysty, dźwiękowca i realizatora efektów specjalnych. Podnośniki koszowe coraz częściej są wynajmowane na plany filmowe i plany nagrywania reklam, reality show itp.

Więcej o podnośnikach koszowych na stronie Podnosimy.pl - zapraszamy do lektury.

Wynająć podnośnik czy kupić własny?Zakup własnego podnośnika koszowego to inwestycja rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mamy na myśli używany pojazd w bardzo dobrym stanie. Zakup nowego modelu wiąże się z kwotą przekraczającą 100 tysięcy złotych. W przypadku, gdy podnośnik koszowy będzie wykorzystywany bardzo często, np. gdy kupujemy go dla firmy, która realizuje wysokościowe mycie okien czy prace elektryczne na wysokości - zakup własnego pojazdu ma sens.

Jeśli jednak stosowanie podnośnika koszowego będzie okazjonalne - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi wynajmu podnośników. Taką usługę proponuje wiele firm oferujących usługi podnośnikowe. To na ich barkach spoczywają wszelkie koszty utrzymania pojazdu, zatrudnienia doświadczonych operatorów z uprawnieniami UDT, modernizacji i napraw podnośników. Osoba wynajmująca podnośnik ponosi jedynie koszt wynajęcia pojazdu na konkretną liczbę godzin. To dużo bardziej opłacalne, niż zakup własnego podnośnika.

Kliknij tutaj https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/ i sprawdź ofertę wynajmu podnośników koszowych.